“Jūs šeit nenāksiet!” Iesperot un aizcērtot durvis, bēdīgi slavena hosteļa saimnieks slēpjas no žurnālistiem

14. septembrī 11:56

Dzīvoklī daudzstāvu namā Rīgas centrā neatļauti izmitināja lielu skaitu cilvēku, nelegālajā hostelī konstatēja vairākus pārkāpumus – šāda bija situācija pirms gada pēc “Bez Tabu”, policijas un pašvaldības būvinspektoru vizītes izmitināšanas vietā. Šogad, vasaras nogalē, rubrikas “Toreiz un tagad” ietvaros raidījums vēlreiz pieklauvēja pie hosteļa durvīm.

Izmitināšanas vietas saimnieki, līdzīgi kā pirms gada, turpina spēlēt paslēpes – daudzstāvu namā Marijas ielā aizvien nav nevienas norādes par hosteli, lai gan vietnē “Booking.com” izmitināšanas vieta tiek reklamēta kā hostelis. Pieklauvējot pie dzīvokļa durvīm, šovasar durvis atvēra tā saimnieks, kurš gan nevēlējās ielaist telpās “Bez Tabu” komandu. Viņš norādīja, ka sodu pēc pagājušā gada “Bez Tabu” un būvispektoru vizītes esot samaksājis, dokumentāciju sakārtojis, tāpēc varot turpināt strādāt. Saimnieks gan izvairījās saukt iestādi par hosteli. Viņš to dēvē par dzīvokli ar vairākām istabām, kuras izīrē. Iespējams, tā ir vārdu spēle, jo, nosaucot to par hosteli, iespējams, var iedzīvoties nepatikšanās. Uzrunātie izmitināšanas vietas kaimiņi norādīja, ka realitātē tas ir hostelis: klienti nāk un iet, vietas tiek izīrētas īstermiņā. Iestādes saimnieks ilgi sarunās ar “Bez Tabu” neielaidās: iespēra žurnālistam pa kāju, ar kuru viņš pieturēja durvis, un aizcirta durvis.

Uzskatot, ka žurnālisti nelikumīgi cenšas iekļūt dzīvoklī, izmitināšanas iestādes saimnieks izsauca pašvaldības policistus. “Bez Tabu” kārtībsargus informēja, ka vēlējās pārliecināties, vai iestāde darbojas likumīgi, pēc kā policisti pārbaudīja dokumentāciju un pauda, ka pirmsšķietami iestāde var darboties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Kā viņš [saimnieks] stāstīja, visi dokumenti esot savesti kārtībā, varot notikt uzņēmējdarbība. Informāciju nododam tālāk speciālistiem, būvuzraugiem, kuri to var izvērtēt objektīvi.

Vēlāk raidījums saņēma informāciju no pašvaldības atbildīgajiem par būvnormatīvu ievērošanas uzraudzību. Vietvarā apstiprināja, ka dokumenti nu šai vietai ir sakārtoti – legalizēta pārbūve (iepriekš tur nebija reģistrētas tik daudzas istabas). Pašvaldībā norādīja – tas esot reģistrēts kā dzīvoklis ar 13 istabām, nevis hostelis, un, ja reģistrē uzņēmējdarbību, neviens nevar aizliegt izīrēt dzīvokli.

Tā kā šī nav klasiska dzīvokļa izīrēšana, bet gan iznomāšana lielam cilvēku skaitam uz īsu laiku, domājams, šādām vietām vajadzētu noteikt striktākas prasības. Tam piekrita arī pašvaldībā, metot akmeni valsts dārziņā – normatīvajos aktos nav definēts, kas ir hostelis un kas tieši tajā būtu jāievēro. Ja būtu šāda definīcija un regulējums, šādas vietas varētu uzraudzīt striktāk.

Pievienotajā video pērnā gada un šāgada sižeti.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm