“Kā bērni tiks mājās no skolas?” “Mazā” Medemciema iedzīvotāji lūdz “atdot” autobusu pieturu

2021. gada 1. septembrī 19:48

Iedzīvotāju pašnodēvētais “mazais” Medemciems gadu no gada kļūst blīvāk un blīvāk apdzīvots. Apzinoties, ka kaimiņu skaits kļūst arvien kuplāks, daļa medemciemiešu sāka interesēties par oficiālas autobusa pieturas izveidi Jelgavas šosejas malā. Tagad rit jau piektais gads, taču no pieturvietas ne miņas.

Kristīne

Vēsturiski cilvēki ir braukuši, šeit autobuss ir visu laiku apstājies, kaut arī šeit ir bijusi nelegāla pietura. Tomēr cilvēki ir izmantojuši šo pakalpojumu. Šogad, mainoties pakalpojuma sniedzējam, cilvēkiem tika liegtas tiesības braukt ar sabiedrisko autobusu. Man šobrīd divi bērni mācās Olainē. Un man šobrīd ir satraukums, kā bērni tiks mājās no skolas pēc pulciņiem.

Tikmēr Sanda ģimene piedzīvojusi visnotaļ nepatīkamu situāciju. Autobusa šoferis bērnu esot izlaidis Medemciema pieturā, kas ir aptuveni četru kilometru attālumā no “neoficiālās pieturas”.

Pirms četriem gadiem “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vispirms atteica regulējamas gājēju pārejas izveidi. Jau šogad Olaines novada pašvaldība pat oficiāli atzinusi, ka LVC vismaz divus gadus formāli atrakstījušies, ka pieturas izveidei naudas neesot. Sarunā ar “Bez Tabu” LVC dzied citu dziesmu – lai arī Jelgavas šoseja ir valsts bilancē, pieturas projekts gulstot uz pašvaldības pleciem.

Vladislavs no “mazā” Medemciema neuzskata, ka pieturas izveide ir kas sarežģīts – atliekot vien ierīkot pieturvietu un sazīmēt nepieciešamās līnijas.

Olaines novada pašvaldība gan norāda, ka pašvaldība jau tagad esot gatava ieguldīt budžeta līdzekļus pieturu izveidē, taču LVC uzlikuši ultimātu – izvēlētajā vietā esot nepieciešama divlīmeņu gājēju pārejai jeb, vienkāršā valodā sakot, ir jāuzbūvē tilts.

Mārīte Rūja
Olaines novada pašvaldības pārstāve

Esam ieplānojuši šajā gadā izstrādāt tehnisko projektu divlīmeņu pārvadam. Un sarunās ar LVC divu gadu laikā, iespējams, arī piesaistot viņu finansējumu, izbūvēt šo ceļu.

Bez Tabu: Cik tālu tad šis projekts ir izstrādāts, vai projektēšana vispār ir uzsākta?

Nē, šobrīd nav uzsākta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Medemciema iedzīvotāji cer, ka pašvaldības sacītais nav kārtējais neizpildītais solījums. Tikmēr Kristīne uzsver un aicina “Latvijas Valsts ceļus” atbalstīt vismaz pagaidu pieturvietu izveidi, kamēr notiek pārvada projektēšana un būvdarbi.

Jāpiebilst, ka LVC, visticamāk, nepiekāpsies iedzīvotāju prasībām.

“Latvijas Valsts ceļi”

Minētajā vietā pašvaldība diemžēl ļāva attīstīties ciematam, nepārdomājot vides drošību un sabiedrisko satiksmi. Teritoriju attīstība jāplāno pašvaldībai, tai skaitā – satiksme un drošība, piekļuve pie īpašumiem un objektiem, arī satiksmes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm