tv3.lv

Kā nav kauna?! Pensionārei par tūkstoti uzstāda ūdens filtru pie tualetes poda un iejūdz kredītos!

2017. gada 14. martā 9:36

Kad pie durvīm piezvanījis vīrietis, sakot, ka ūdens kvalitātes pārbaude, Smiltenes iedzīvotāja Veras kundze bijusi pārliecināta, ka ieradies kāds no namu pārvaldes un ļāvusi vīrietim ienākt. Vīrietis aptumšojis viņai prātu un psiholoģiski apstrādājis tik veikli, ka nepaguva ne acu pamirkšķināt, kā jau bija iestigusi parādsaistībās. Savā pieredzē dalās Smiltenes iedzīvotāja.

Kad viņš ievietojis mēraparātu glāzē ar krāna ūdeni un glāzē ar novārīto ūdeni no tējkannas, abas nokrāsojušās nedabīgā krāsā. Vīrietis parādījis atzīmi uz skalas, kas nozīmējot, ka pieļaujamā piesārņojuma norma daudzkārt pārsniegta un šāds ūdens esot inde un dzīvībai bīstams. To dzerot, rodas dažādas slimības un pat onkoloģiskas saslimšanas. Jaunajiem cilvēkiem tas neesot tik bīstams, bet senioriem gan.

Sacījis, ka vajagot filtru, tādu, kāds viņam esot. Vīrietis piezvanījis meistaram, sakot, lai pēc stundas ir klāt. Septiņdesmit piecus gadus vecā kundze, neko ļaunu nenojauzdama, arī sniegusi par sevi visas ziņas, ko vīrietis prasījis, tostarp pases datus un cik liela ir pensija. Vīrietis devis parakstīt vienu papīru pēc otra. Domājusi, parakstās, ka veikta ūdens kvalitātes pārbaude, bet patiesībā parakstījusi ūdens attīrīšanas sistēmas pirkuma līgumu un aizdevuma līgumu par gandrīz 1 000 eiro. Ja līgumu lauž un no sistēmas atsakās, jāmaksā 342 eiro tik un tā.

Turklāt ierīce, kas attīra ūdeni, uzstādīta nevis virtuvē, bet gan tualetē pie klozetpoda. Veras kundze no turienes nevēlas dzert ūdeni, jo esot nepatīkami, ka līdzās tualetes podam ir dzeramā ūdens krāns. Virtuvē sistēmai neesot bijis vietas, tāpēc meistars to uzstādījis tualetē. No virtuves krāna tek nefiltrēts ūdens, kāds bijis iepriekš.

Kad Bez Tabu sazinās ar filtru jeb dzeramā ūdens attīrīšanas sistēmas pārdevēja priekšnieku, viņš no intervijas atsakās, taču sola, ka noņems sistēmu un kundzei nebūšot par to jāmaksā ne 900 eiro, ne līgumsods.

Smiltenes novada kapitālsabiedrības (kas nodarbojas ar ūdensapgādi) vadītājs stāsta, ka arī viņi saņēmuši ziņas par ūdens filtru pārdevējiem, kas aptumšo vietējo iedzīvotāju prātus, pat “nozomobējot” viņus. Kāda pensionāre pat iegādājusies divus filtrus par 2 tūkstošiem eiro. Filtru pārdevēji visiem stāstot, cik ūdens esot indīgs un piesārņots. Novada kapitālsabiedrība saskaņā ar normatīvajiem aktiem ūdens analīzes veic reizi pusgadā, rezultāti liecinot, ka ūdens kvalitāte atbilst normai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saņemot ziņas, ka filtru pārdevēji pensionāriem stāsta pretējo, sertificētā BIOR laboratorijā februārī lūguši veikt papildanalīzes, kaut tās bija jāveic vien maijā. Rezultāts: visi parametri norādījuši, ka dzeramā ūdens kvalitāte ir nevainojama un to var droši lietot uzturā. Paši filtru pārdevēji novada domē gan ne raizi neesot rādījušies, lai domniekiem uzdrošinātos pasacīt, ka ūdens kvalitāte ir kritiska.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm