tv3.lv

“Kā to var atmaksāt?” Sarkandaugavas iedzīvotāji ceļ trauksmi – summa par atkritumu izvešanu kļuvusi pat desmit reižu lielāka

Saņemot ikmēneša rēķinu no namu apsaimniekotāja, Sarkandaugavas iedzīvotājus pārsteigusi prasītā summa par atkritumu izvešanu – tā svārstoties ap 70 un pat 80 eiro.

2021. gada 1. martā 16:40

Ja līdz šim Artūrs par atkritumu izvešanu maksājis aptuveni desmit eiro, tad janvārī summa sasniegusi jau 74 eiro! Lai arī veselais saprāts licis domāt, ka tā tikai kļūda, pēc sarunas ar “Rīgas namu pārvaldnieku” bijis skaidrs – būs vien jāmaksā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūrs stāsta, ka kopš oktobra mainīta līdzšinējā atkritumu izmešanas kārtība. Vienmēr iedzīvotāji atkritumus izmetuši konteineros, kas atradušies blakus kāpņu telpām. Rudenī iedzīvotājus iepazīstināja ar jauno kārtību, sakot, ka atkritumus jānes uz konteineru pie blakus mājas. Iedzīvotāji noskaidrojuši, ka tas arī bijis brīdis, kad pārvaldnieks neiekasējis naudu par atkritumu izvešanu. Šobrīd kļūda pamanīta un nama iemītniekiem nākas atmaksāt patiešām iespaidīgas summas kopumā par četriem mēnešiem.

Iedzīvotāji ir neizpratnē – kāpēc pārvaldnieks neatrada laiku, lai informētu par radušos situāciju? Nama iemītnieki jūtas nonākuši “ķīlnieku lomā” – vairums no viņiem nezinot, kā saņemto rēķinu atmaksāt.

Alla
par atkritumiem jāmaksā 100 eiro

Es nevaru saprast, kurš uzņemsies atbildību par šo situāciju? Mūs nebrīdināja – ne vēstulē, ne elektroniskā vidē. Cilvēki nav izpildījuši savu darbu!

Iedzīvotāji saprot, ka kļūdas var rasties, tomēr uzskata, ka, pirmkārt, bija pelnījuši informāciju par šo situāciju un, otrkārt, uzskata, ka viņiem būtu jāpiedāvā summu atmaksāt pa daļām, tomēr šādu piedāvājumu neviens no iedzīvotājiem nav saņēmis.

SIA “Eco Baltia vide” pārstāve Alise Zvaigzne norāda, ka kļūda konstatēta pagājušā gada beigās, veicot klientu maksas pārrēķinu. Kāpēc kļūda radusies? Uzņēmumā stāsta, ka tā radusies tehnisku iemeslu dēļ. Vides apsaimniekošanas uzņēmumā skaidro, ka sākotnēji rēķina apmaksai noteikts divu mēnešu termiņš, tomēr iedzīvotāji var vērsties pie pārvaldnieka, lūdzot to pagarināt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alise Zvaigzne
SIA “Eco Baltia vide” pārstāve

Mēs aicinām namu apsaimniekotāju, ja ir tāda situācija, ka tiešām nav iespējams laikus rēķinu atmaksāt, vērsties pie mums. lai varam piedāvāt citus iespējamos risinājumus.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka šobrīd nav plānots iedzīvotājiem piedāvāt rēķinu dalīt pa daļām, tāpēc iespēju robežās aicina atmaksāt visu norādīto summu. Tāpat apsaimniekotājs norāda, ka kļūda nav radusies “viņu pusē”, tāpēc iedzīvotāji par radušos situāciju neesot brīdināti iepriekš.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis

Šobrīd netiek piemērota nekāda veida soda procenti, tāpēc cilvēkiem nevajadzētu uztraukties, mēģinot norēķināties arī mazliet ilgākā laika periodā.

Pārvaldnieks saņēmis iedzīvotāju lūgumu atjaunot līdzšinējo kārtību, uzstādot atkritumu konteinerus pie mājas – apsaimniekotājs to iekļāvis uzturēšanas darbu plānā, lai nākotnē to varētu realizēt!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm