tv3.lv

Kad reiz beigsies Rīgas mežu piesārņošana?!

Rīgas mežā Šķirotavas apkaimē pāris nedēļu laikā dažādās vietās izgāztas sešas kravas ar nederīgu būvniecības materiālu pārpalikumiem, salauztām, nolietotām mēbelēm, šīferiem, autoriepām utt. Vietējie iedzīvotāji par tādu cūcību ir sašutuši.

2020. gada 15. decembrī 19:40

Šķirotavas iedzīvotāja Ilona, tāpat kā viņas kaimiņi, iestājas par tīru apkārtni. Paši arī kopj vietējo mežmalu, taču ir sašutuši, ka ir bezkaunīgi cilvēki, kas atved kravas ar atkritumiem un izgāž vietējā mežā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilona ir neizpratnē, kāpēc Šķirotavas mežā autovadītāji izmet arī autoriepas, riskējot, ka var tikt notverti un maksāt bargu sodu (pat līdz auto konfiskācijai), lai gan turpat 2 minūšu brauciena attālumā ir oficiāla autoriepu nodošanas vieta. Katrs var nodot 4 autoriepas bez maksas.

Pāris pēdējo nedēļu laikā dažādās vietās Rīgas mežā Granīta un Sila ielas apkaimē jau ir izgāztas sešas kravas ar atkritumiem. Tā esot līdz šim vēl nepiedzīvota bezkaunība! Gan Rīgas mežu pārstāvji, gan vietējie iedzīvotāji par šmuci mežā ziņojuši policijai.

Rīgas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Greidāne informē, ka tiek pastiprināta cīņa ar atkritumi izmetējiem. Šobrīd Rīgas pilsētu izpilddirekciju rīcībā ir 11 pārvietojamās videokameras jeb stropi. Par stropiem tos sauc, jo kameras atgādina bišu stropu. Atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām, izpilddirekcijas apzina problemātiskākās vietās un, ja ir iespējams, izvieto kameras un informē arī Rīgas pašvaldības policiju.

Nesen Rīgas pašvaldība iegādājās 7 pārvietojamās kameras. Šobrīd tās tiek noregulētas, lai automatizētu informācijas apmaiņu. Jaunās kameras strādā arī diennakts tumšajā laikā. Kad kameras filmēšanas zonā parādīsies kustība, tā ieslēgsies un informāciju nosūtīs policijai.

Šobrīd četras videokameras ir izvietotas Šķirotavā un to novietošanas vietas periodiski tiks mainītas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm