Kādu sodu saņēmis Latvijas populārais donžuāns, kurš uzdevies arī par remontmeistaru?

2021. gada 30. augustā 19:50

“Bez Tabu” rubrikā “Toreiz un tagad” pirms četriem gadiem veidoja sižetu, kurā cietušie viens pēc otra brīdināja, lai cilvēki uzmanās no veikla darboņa vārdā Dairis, kurš protot izmānīt naudu, acis nepamirkšķinot. “Bez Tabu” skaidro, kādu sodu saņēmis vīrietis donžuāns, kurš uzdevies arī par remontmeistaru?

Dairis sevi dēvējis dažādos vārdos un privātmāju īpašniekiem piedāvājis veikt dažāda veida remontdarbus, paņēmis priekšapmaksu un darbu nav veicis. Izmānījis naudu no sievietēm, kuras uzrunājis iepazīšanās sludinājumos, solot mūžīgo mīlestību, bet pretī lūdzis pirmo iemaksu abu mīlas ligzdiņas iegādei. Citām sūrojies par dažādām likstām, kas viņu piemeklējušas, ka nomiruši tuvinieki utt., iežēlinājis un lūdzis aizdot naudu. Sievietes ticējušas un aizdevušas. Naudu viņām nav atdevis. Summas, ko parādā sievietēm, esot desmitiem tūkstoši eiro.

Kāda sieviete stāsta, paņēmusi bankā kredītu 15 tūkstošus eiro un aizdevusi šo naudu Dairim, lai, kā viņš solīja, iegādātos abiem kopīgu mājokli. Kredītu maksā joprojām, kas tagad jau esot 20 tūkstoši. Dzīvokļa nav, un pats naudas aizņēmējs vairs neesot rādījies, lai naudu atdotu. Apmānījis gan privātmāju īpašniekus, gan uzņēmumu vadītājus, solot veikt remontdarbus. Tiklīdz saņēmis priekšapmaksu, tā pazudis.

Arī Diāna Bukovska ir netieši cietusi no apsūdzētā Daira. Viņš ieradies pie viņas mammas un piedāvājis veikt noteku remontdarbus. Iekasējis 445 eiro lielu priekšapmaksu un pazudis. Kopš tā laika Diāna joprojām turpina apkopot ziņas no arī no citiem cietušajiem un pārsteigta par summām, kuras jaunais vīrietis izvilinājis, apvārdojot cietušos. Apmānīti tika arī labi izglītoti cilvēki, pat profesori, ierēdņi utt.

Dažādos Valsts policijas iecirkņos saņemti desmitiem cietušo iesniegumu un uzsākti vairāk nekā trīsdesmit kriminālprocesu. Tie tika apvienoti, un kārtībsargi aizturējuši Dairi kā aizdomās turēto un piemērojuši divus mēnešus ilgu cietumsodu. Kad vīrietis ticis brīvībā, jau cita kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas darbinieki viņu atkal aizturēja un atzina par aizdomās turēto. Tiesa lēma, – Dairis no ieslodzījuma jāatbrīvo. Tiesas sprieduma par piemērojamo sodu apsūdzētajam nav joprojām. Tiesas sēdes tiekot atceltas viena pēc otras.

Diāna Bukovska
PALICIS PARĀDĀ  NAUDU VIŅAS VECĀKIEM

Viņš teica, ka viņu nekad neiesēdinās cietumā. Man personīgi viņš to teica, ka viņu neapcietinās. Es neticēju, ka tā var būt. Viņu pieķer noziegumā, bet paliek nesodīts! Pie mums ķer pat tos, kas kaut ko nozaguši pārtikas veikalos, un uzreiz viņus soda, bet te desmitiem tūkstošu eiro un paliek nesodīts! Piezogas doma, ka ir kādi, kas viņam palīdz.

Viņam bija izziņas, ka viņš ir slims, ka viņš nevar atrasties tiesas sēdē, un tiesas tika pārceltas. Izziņu iesniedz tieši pirms tiesas sēdes. Cietušie bija sapulcējušies, bija tiesneši, advokāti, prokurors, un tiesas sēdes tika atceltas un joprojām nav tiesas sprieduma. Nesagaidot taisnīgu tiesu, no mūsu ģimenes jau divi nomira, kas bija cietušie, vēl četri no citām vietām. Atceltas jau sešas tiesas sēdes! Šai laikā, kamēr viņš ir brīvībā, viņš nodarbojas ar citiem naudas izmānīšanas veidiem, tostarp sola iekārtot darbā ar labu atalgojumu, bet vispirms lūdz ieguldīt naudu biznesā un pazūd.

Diāna uzskata, ka šis gadījums vairo neuzticību tiesu sistēmai.

Diāna Bukovska

Ja cilvēks četras piecas reizes neierodas attaisnojošu iemeslu dēļ, tad sesto reizi ir jāatrod iespēja, kā viņu nopratināt! Cilvēks var mierīgi braukt pie stūres, ko fiksē video novērošanas kameras, bet tajās pašā dienā viņš nevar ierasties uz tiesas sēdi. Sanāk, ka valsts tērē naudu, bet nav iespējams viņu notiesāt. Iespējams, viņu jānogādā tiesas sēdē, ja viņš pats nevar atnākt, varbūt kādu saziņas veidu noorganizēt, video saziņu. Tādas iespējas arī ir.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesnese stāsta, kādi ir attaisnojoši iemesli, ja apsūdzētais neierodas uz tiesas sēdi, un kāds ir piespiedu mehānisms, lai nopratinātu apsūdzēto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm