Kaimiņi 14 gadus spiesti maksāt par bez īpašnieka esošo dzīvokli, atbildīgās instances norāda uz sistēmas kļūdu

Vecmīlgrāvī kādā daudzdzīvokļu ēkā dzīvo Baiba. Viņa atklāj, ka jau 14 gadus kaimiņu dzīvoklis stāv tukšs un viņai, kā arī citiem kaimiņiem jāmaksā tukšā dzīvokļa rēķini.

Baiba atklāj, ka kaimiņu dzīvoklis tukšs esot jau četrpadsmit gadu – dzīvokļa īpašniece nomirusi, dzīvokli mantojumā atstājusi kādam vīrietim, taču arī viņš, nepaspējot īpašumu pārņemt, no šīs pasaules aizgājis. Tā nu visus šos gadus dzīvoklī neviens nedzīvo, tomēr Baiba uzskata – par tukšo dzīvokli maksā ēkas iedzīvotāji.

Baiba kopš 2020. gada vairākkārt palīdzību un skaidrojumu lūgusi ēkas apsaimniekotājam – SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” -, tomēr pie detalizētākas informācijas nav tikusi.

Baiba
nevēlas maksāt lieku naudu

“Tie parādi turpina krāties un atkal pienāks nākamais brīdis, kad visus parādus sadalīs mums. Respektīvi, mums jāmaksā par “Rīgas namu pārvaldnieka” neizdarību.”

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Una Grenevica atzīst, ka kaimiņi par tukšo dzīvokli noteikti nemaksā un situācijas ķīlnieki ir arī paši apsaimniekotāji. SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” par dzīvokli bijis informēts arī pirms “Bez Tabu” iesaistes, situāciju atzīst par sarežģītu, taču iezīmē nepilnības sistēmā. Uzņēmuma pārstāve akcentē, – apsaimniekotāja pienākums nav risināt mantojumu tiesības.

Jurists Armands Logins uzsver, – ja pie īpašuma neviens nav pieteicies gadu, pašvaldībai ir jākonstatē fakts un īpašums jāņem savā paspārnē. Iespējams, patiesi, sistēmas kļūda, jo dzīvoklis vēl aizvien tukšs. Rīgas domes pārstāvji skaidro – kāpēc.

Mārtiņš Vilemsons
Rīgas domes pārstāvis

“Kopš 2006. gada spēkā ir bijuši vairāki Ministru kabineta noteikumi, kuru kārtība konceptuāli nav mainījusies, tas ir, valsts piedāvā pašvaldībai pārņemt konkrētu dzīvojamo platību. Šajā gadījumā pašvaldība šādu piedāvājumu nav saņēmusi un Ministru kabinets nav pieņēmis lēmumu par dzīvokļa nodošanu pašvaldībai. Tāpēc pašvaldība nevarēja rīkoties ar šo dzīvokli un piedāvāt to izīrēšanai. Lai pašvaldība varētu pārņemt dzīvokli, to sākotnēji valstij ir jāatzīst par bezmantinieka mantu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr instances cenšas atrast kļūdas likumos un sistēmā, jurists aicina tukšā dzīvokļa kaimiņus ar iesniegumu vērsties ne tikai pie ēkas apsaimniekotāja, bet arī pie pašvaldības. Tikmēr apsaimniekotāji sola situāciju risināt, taču uzsver, ka tas jebkurā gadījumā būs ilgs process un ilgs vismaz gadu.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm