tv3.lv

Kaimiņi paņem bērna tālruni un to neatdod

2021. gada 1. februārī 19:15

Jāņa divpadsmitgadīgais dēls ziemas laikā Piņķos brīvo laiku pavada turpat netālu no mājām esošajā uzkalniņā. Dēlam pirms nepilna pusgada tika uzdāvināts jauns telefons, kam vajadzēja kalpot vairākus gadus, taču nu dēls palicis bez tālruņa.

Tas, rotaļājoties uz kalna, izkrita no jakas. Izmantojot drauga telefonu, dēls centies sazvanīt savu telefonu. Ja pirmās divas reizes signāls līdz telefonam vēl nonāca, tad trešajā reizē ierīce jau bija izslēgta.

Pēc tam dēls zvanījis tētim un informējis par notikušo.

Jānis
12 gadus vecā puiša tētis

Nostaigājām kārtīgi pa kalnu, visu izmeklējām. Izvaicājām cilvēkiem, neviens neko nebija redzējis. Sapratu, ka kāds telefonu ir paņēmis. Pēc kādām četrām stundām saņēmu paziņojumu, ka telefons ir ieslēgts. Nosūtīju ziņu, pēc dažām minūtēm telefons tika izslēgts. Nākamajā dienā no rīta bija tas pats. Paspēju aizskriet uz vietu, kur rādījās telefons. Tas ir blakus mājā.

Jāni skumdina fakts, ka telefona atradējs ir vietējais un noteikti pazīst gan Jāni, gan viņa dēlu. Telefons no kalniņa aiznests vien nepilnu 600 metru attālumā un ierīces atradējs noteikti gājis garām mājai, kurā dzīvo Jānis. Arī uz izlīmētiem aicinājumiem telefonu atdot, reakcija nav bijusi, tādēļ Jānis vērsies policijā.

Tehnoloģiju blogeris Kristaps Skutelis norāda, ka, noskaidrojot telefona atrašanās vietu, nebūt negarantē ierīces atgūšanu. Skutelis gan tomēr iesaka ikvienam savos telefonos iestatīt iespēju atrast un nosacīti kontrolēt pazaudēto telefonu. Izmantojot šādu funkciju, telefons atradējam turpmāk var būt neizmantojams.

Kristaps Skutelis
Tehnoloģiju blogeris

Ļaundaris neko īsti ar telefonu nevarēs iesākt. Viņš nevarēs to atvērt, nevarēs to “nonullēt”, lai izmantotu cits. Varēs izmantot tikai rezerves daļās. Pozitīvais ir tas, ka, nopērkot jebkuru jaunu telefonu, jums tiek prasīts, vai vēlaties pieteikties ar Google/Apple kontu. Es ļoti rekomendēju to darīt, tikai tā telefons tiek sagatavots drošai lietošanai.

Svarīgi atcerēties izmantotās paroles, lai nepieciešamības gadījumā varētu izmantot piedāvātos risinājumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm