tv3.lv

Kaimiņš ar līmi aizsaldē šķūnīša slēdzeni

21. martā 21:15

Raidījums “Bez Tabu” saņēma ziņu no Kuldīgas puses, kurā ģimene vairs nespēj tikt galā ar skaļajiem kaimiņiem. Nu skaļie kaimiņi ķērušies arī pie praktiskām atriebības metodēm.

Armands, kungs, kurš sazinājās ar “Bez Tabu”, katru vakaru mēro vairāk nekā stundu garo ceļu no Ventspils uz Kuldīgas novada “Zītariem” pie saviem vecākiem. Ģimene dzīvo ainaviskā un klusā vietā, taču dzīve nebūt nav tik rožaina, ja ik dienas naktsmieru traucē skaļi uzdzīvotāji, kas dzīvo turpat, aiz sienas.

Laila
cieš no kaimiņu trokšņošanas

“Ja tu aizej gulēt un blakus dzīvoklis ir tukšs, augšā viss skan, viss dreb. Cik jums būtu patīkami, ja jūs aizietu divpadsmitos gulēt un tāda mūzika skan? Nu nebūtu patīkami. Cik reižu es neesmu policiju saukusi. Vienu reizi es izsaucu vakarā – tikko viņi [policisti] aizbraukuši projām, viņi [kaimiņi] atkal uzgriež mūziku un atkal pilnā klapē iet vaļā.”

Armands
cieš no kaimiņu trokšņošanas

“Tā alkohola lietošana ir ilgstoša – jau ļoti daudz gadus. Viņi neaiztika nevienu, bet, kad sāka lietot arī narkotikas klāt pie alkohola, tad laikam cilvēkiem sāka vērties ciet tas skaidrais saprāts.”

Lailas kundze ar kaimiņiem centusies situāciju pārrunāt, taču pretī saņēmusi tikai nosodošus skatienus un lamuvārdus. Arī Lailas dēls Armands centies ar kaimiņiem, runāt, taču arī – bez rezultāta. Armands atklāj, ka pret viņu un mammu tiekot vērsts “mobings” jeb psiholoģisks terors.

Abas konfliktā iesaistītās ģimenes jau vairākkārt nonākušas Valsts policijas redzeslokā. Arī iesniegumus, sūdzības rakstījušas abas ģimenes.

Vita Maslobojeva
VP KURZEMES REĢIONA PĀRVALDES KULDĪGAS IECIRKŅA PRIEKŠNIEKA PIENĀKUMU IZPILDĪTĀJA

“Sūdzības jau bija vairāk tādi savstarpējie konflikti, tie bija – gan apsaukāšanās, gan skaļas mūzikas atskaņošana, trokšņošana. Kaimiņiem traucēja, ka notiek pulcēšanās, tātad, arī alkohola lietošana, un, protams, bija arī sociālajos tīklos dažādas apvainojošas ziņas ievietotas, kā arī bija konstatēta gan mantas bojāšana, gan arī – ka netiek apkopta kopējā mājas teritorija.”

Kaimiņu ģimeņu konflikts noris jau gandrīz 10 gadus. Pēdējo gadu laikā strīds sasniedzis kulmināciju – skaļā ģimene ķērusies pie praktiskiem atriebības paņēmieniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laila
cieš no kaimiņu trokšņošanas

“[Meita] atnāk atpakaļ un saka: “Es nevaru dabūt malkas šķūni vaļā.” Prasu: “Kāpēc tu nevari dabūt? Vakar taču gāji. Nu kas, aizsalis?” Aiznesa ūdeni karstu, lai atsaldētu to atslēgu. Nekā.”

Lailas dēls Armands ir pārliecināts, ka malkas šķūņa atslēgu ar līmi aizsaldējis konfliktā iesaistītais kaimiņš – Rihards. Aizsaldētā atslēga nav vienīgais pāridarījums ģimenei – skaļā kaimiņu ģimene ballīšu iespaidā arī izdauzījusi Armanda ģimenes virtuves loga rūtis.

Kaut arī Armands norāda uz Valsts policijas neizdarību, policijas pārstāvji to oponē, norādot, ka uz visiem iesniegumiem un sūdzībām ir reaģējusi. Arī jurista viedoklis ir strikts.

Armands Logins
jurists

“Tas ir iekšējs konflikts, kas notiek starp cilvēkiem. Tur nav šā ārējā apdraudējuma. Tas tā diezgan muļķīgi izskatās, kad Valsts policijai tiesību sargājošām iestādēm, tiesai un prokuratūrai ir jāstrādā uz kaut kādu izdomātu faktu.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm