tv3.lv

Kaimiņš pašrocīgi izrok dīķi, applūdinot Ķeguma iedzīvotāju īpašumus

Valija ilgu laiku savā īpašumā Ķegumā dzīvoja mierīgi, līdz kaimiņš aiz žoga izlēma izrakt dīķi. Kundze ir pārliecināta, ka kaut kas ir nogājis greizi, jo ūdens līmenis acīmredzami kļūst arvien augstāks, nopludinot sievietes īpašumu.

Pērn rudenī Valijas kaimiņš izraka dīķi, taču neierīkoja sistēmu, lai ūdens varētu aiztecēt. Šobrīd ūdens līmenis dīķī ir pacēlies, rezultātā applūduši pārējie īpašumi. Turklāt Valija ir noraizējusies, kad sāks kust sniegs, paliks tikai trakāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieredzējušais kaimiņš Jānis deva padomus, kā pareizāk izrakt ūdenstilpni, taču tie netika uzklausīti. Izrādās jau 2014. gadā ietiepīgais kaimiņš nobloķējis kanālu un ūdens nevarējis aiztecēt.

Līdz šim iedzīvotāji paši tīrīja grāvi un ūdens brīvi tecēja, taču tagad, kad izraka dīķi, vairs tā nav. Vietējie norāda, ka kaimiņu nav satikuši vismaz gadu, tādēļ nevar vienoties par kompromisu.

Valija vairākkārt ir vērsusies pie Ķeguma pašvaldības, lai lūgtu palīdzību, kā situāciju atrisināt. 2014. gadā domes darbinieki atbrauca norādītajā adresē, apskatījās, taču nekonstatēja pārkāpumus. Vairs Valija no pašvaldības nav saņēmusi ziņas.

Dace Soboļeva
Ķeguma novada pašvaldības pārstāve

Pašvaldība atbildēja iesniedzējam un norādīja, ka strīdus, kuri saistīti ar lietus ūdens novadīšanu, risināmi savstarpēji vienojoties, bet, ja šādu vienošanos nav iespējams panākt, tad civiltiesiskā kārtā iesniedzot prasību tiesā. Līdz šim pašvaldībā nebija saņemtas jaunas sūdzības, ka situācija nav atrisināta. Ņemot vērā, ka pašvaldības būvvaldē 2021. gadā ir akceptēta būvniecības iecere dīķa būvdarbiem nekustamajā īpašumā mednieku ielā 16, pēc informācijas saņemšanas būvvaldes inspektors ir apsekojis dīķa būvdarbus un atkāpes no akceptētā projekta nav konstatējis.

Pašvaldība gan šajā strīdā neuzņemas iesaistīties, vien aicina iedzīvotājiem pašiem tikt galā ar nesaskaņām.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm