tv3.lv

“Kāpēc par Abavas rumbas apskati jāmaksā?” Skolēnu ekskursijā piedzīvots nepatīkams pārsteigums

Skolotāja, kura devusies ekskursijā ar skolēniem uz Abavas rumbu, neizpratnē, kāpēc jāmaksā, lai nokļūtu līdz ūdenskritumam.

2019. gada 23. oktobrī 19:30

Saldus izglītības iestādes skolotāja Una oktobrī devās ekskursijā ar skolēniem, apceļoja Kurzemi. Vēlējās arī iepriecināt bērnus ar Abavas rumbas apskati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Una
Piedzīvojusi nepatīkamu pārsteigumu skolēnu ekskursijā

Bija sarūgtinājums, nonākot pie Abavas rumbas. No mums prasīja naudu. Sākotnēji domāju, ka prasa par autobusa iebraukšanu. Teicām, ka nebrauksim ar autobusu, iesim kājām. Izrādās, arī par to jāmaksā. Mēs nebijām gatavi šādām papildu izmaksām, tāpēc līdz Abavas rumbai netikām. Bija liels sarūgtinājums un izbrīns. Sakāpām ar bērniem atpakaļ autobusā un braucām tālāk. Sarūgtinājums! Vai tiešām, lai apskatītu dabas objektu, ko cilvēks nav veidojis, bet gan daba, mums ir jāmaksā?

Lai nokļūtu teritorijā, kur ir ceļš, kas ved līdz Abavas rumbai, jāsamaksā kasē. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 1,20 eiro, bērniem no 6 līdz 18 gadu vecumam, pensionāriem, invalīdiem vai grūtniecēm jāmaksā 80 centi. Bērniem līdz sešu gadu vecumam par ieeju nav jāmaksā.

Ieejas biļešu pārdevēja stāsta, ka teritorija pie Abavas rumbas ir privātīpašums, kas labiekārtots atpūtnieku vajadzībām. Teritorijas uzturēšanā ir izdevumi, kas tiek segti no iekasētās naudas par ieejas biļetēm.

Teritorijas īpašnieks no SIA “Abavas rumba” nevēlas stāties kameras priekšā, bet aizkadrā stāsta, ka par teritorijas labiekārtošanu, pļaušanu, atkritumu izvešanu ir jāmaksā. Par atsevišķu maksu tiek piedāvātas dažādas iespējas, kā pavadīt laiku pie Abavas rumbas krastā. SIA “Abavas rumba” pārstāvis stāsta, ka gadā no ieejas biļešu pārdošanas tiek iekasēti aptuveni 20 tūkstoši eiro.
Citiem Abavas krastā uzklausītajiem atpūtniekiem nav iebildumu maksāt par ieeju teritorijā, tomēr, kā stāsta SIA “Abavas rumba” pārstāvis, bijuši gadījumi, kad uzklausīta neapmierinātība par esošo kārtību.

Zigmunds Brunavs
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs

Nauda netiek iekasēta par dabas objekta apskati. Tā tiek iekasēta par privātīpašuma šķērsošanu un infrastruktūras izmantošanu. Tur ir tualetes, kurās ir tualetes papīrs, šūpoles un citas izdarības. No teritorijas arī jāizved atkritumi. Tā ir vieta, kur labi pavadīt laiku. Manuprāt, 80 centi par bērnu vai 1,20 eiro par pieaugušo ir simboliska samaksa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldnieks Zigmunds Brunavs arī stāsta, ka tiem, kuriem netīk maksāt par labiekārtotās teritorijas šķērsošanu un izmantošanu, nodrošināta bezmaksas piekļuve ūdenskritumam pa Abavas krasta tauvas joslu. Lai gan pārvietošanos pa tauvas joslu atpūtniekiem liegt nedrīkst, teritorijas saimnieks no SIA “Abavas rumba” stāsta, ka arī šiem ceļotājiem dažkārt nākas aizrādīt, jo pēc ūdenskrituma apskates viņi mēdzot izmantot arī privātīpašuma piedāvātās iespējas.

Ar iespējām un cenrādi pirms došanās uz Abavas rumbu iespējams iepazīties šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm