“Kāpēc vēlreiz jākārto eksāmeni?” Vidusskolnieks pēc skolas maiņas saņem netīkamu vēsti

Nils ilgu laiku mācījās Liepājas Valsts tehnikumā. Nokārtoti visi centralizētie eksāmeni, taču absolvēt izglītības iestādi neizdevās, jo puisis pāris mēnešus pirms izlaiduma pameta mācību vietu.

“Man pateica, ka nav jēgas, ka es nepabeigšu to skolu,” atminas Nils.

Pēc tehnikuma neveiksmīgās absolvēšanas Nils atgriežas dzimtajā pusē un iestājas Aizputes vidusskolā, tiesa gan, šoreiz tā dēvētajā vakara maiņā, turklāt – neklātienē. Un drīz vien izglītības iestāde paziņo, ka vidusskolnieks būs spiests vēlreiz iziet cauri visam centralizēto eksāmenu maratonam, jo līdzšinējie sertifikāti nederot.

“Manuprāt, jaunietis ir pieņēmis pārsteidzīgu lēmumu,” vērtē Vaslts izglītības satura centra (VISC) pārstāvis Normunds Rečs, uzskatot, ka skolniekam vajadzējis rast risinājumu, lai absolvētu pamesto izglītības iestādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazinoties ar Liepājas Valsts tehnikumu, direktores pienākumu izpildītāja Ilze Kupše nenoliedz, ka audzēkņi pat ceturtā kursa izskaņā un mirkli pirms izlaiduma mēdz pamest mācības. Visos gadījumos gan tiekot pieliktas lielas pūles, lai skolēni tomēr pārdomātu. Un Nila gadījumā pāreja uz citu skolu izvēlēta visai neveiksmīgā brīdī, kad Latvijas izglītības sistēmā tiek ieviestas pārmaiņas.

Tagad jaunieti sagaida atkārtota eksāmenu kārtošana, turklāt – augstākas pakāpes valsts centralizētie pārbaudījumi.

Ja Nils vakarskolas vietā izvēlētos mācības turpināt citā profesionālā izglītības iestādē, tad centralizētie eksāmeni vēlreiz nebūtu jākārto.

VISC jau sazinājies ar Nilu, lai detalizētāk izskaidrotu situāciju un arī rastu iespējamos variantus, kā rīkoties.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm