tv3.lv

“Kārtējais Liepājas varoņdarbs!” Iedzīvotājs sašutis par iznīcināto kļavu aleju Brīvības ielā

Liepājā – vienā no Brīvības ielas posmiem – ceļa malā šobrīd aug divas kļavas, taču vēl līdz pat oktobra beigām šajā vietā zaļoja vesela kļavu aleja. Tomēr vienā dienā teju visa aleja tika nolīdzināta līdz ar zemi.

2020. gada 17. novembrī 13:31

“Bez Tabu” skatītājs Reinis no Liepājas visai bieži mēro ceļu uz un no darba tieši pa Brīvības ielu. Liepājnieka uzmanību piesaistīja visai naskā strādnieku rosība kļavu alejā. “Skatos, kokus zāģē. Dīvaini! Dzīvus kokus. Ar lapām, bet – maz lapām,” atminas Reinis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aplūkojot internetā pieejamos Brīvības ielas attēlus, konkrētajā posmā no Meldru ielas redzama zaļā zona ar smalkiem kokiem. Liepājniekam Reinim nezināmu iemeslu dēļ, kļavu rinda ātri vien kļūst par vēsturi.

Reinis
sašutis liepājnieks

Kārtējais Liepājas varoņdarbs. Noslēpjam koku! Nav celmu, nav problēmu! Traktors strādāja visu dienu. Slēpa visus celmus. Noņēma visu kārtu nost. Uztaisīja it kā vienādi, jo pirms tam tā kārta bija stipri augstākā slānī. Varbūt tā ir mana sazvērestības teorija, lai tikai noslēptu celmus.

Kļavu aleja gar Brīvības ielu izveidota vēl 2011. gadā. Arī par to internetā ir palikušas liecības. Tiesa gan, teju desmit gadu laikā lielākā daļa iestādīto koku tā arī nav padevušies augumā. Pašvaldības speciālisti vēlāk esot sākuši šķībi skatīties uz pilsētas zaļo rotu.

“Tie darbi notiek saskaņā ar dendrologa Andreja Svilāna un uzņēmuma “Labie koki” ekspertu vērtējumiem, ieteikumiem, padomiem,” akcentē Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” pārstāvis Aigars Štāls.

Pašvaldības pārstāvis apliecina, ka šobrīd 20 kļavas pārstādītas pie cita – netālu esoša – ceļa, bet vēl 16 koki likvidēti līdz ar saknēm. Savukārt vēl seši koki atstāti neskarti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daiga Strēle
SIA “Labie koki” eksperte

2019. gada rudenī mēs apsekojām visu Brīvības ielu – no dzelzceļa līdz gandrīz centra, kur iela sadalās. Viskritiskākais posms bija no dzelzceļa līdz Meldru ielai, kur vairāk nekā puse no esošajiem kokiem ir tādi, kurus vairs nav iespējams saglabāt. Tie gan iet bojā, gan ir pārāk lielas izmaksas, lai tos raktu ārā, pārstādītu, salabotu, pēc tam arī uzturētu – siešanai, mēslošanai, laistīšanai. Līdz ar to izdevīgāk no pašvaldības viedokļa ir šobrīd iestādīt jaunus stādījumus.

Štāls apliecina, ka izņemto, pārstādīto koku vietā esot iestādīti 330 krūmi.

Labo koku eksperte tomēr uzskata, ka jau 2011.gadā vēju pilsētā pieļauta kļūda ar koku izvēli un arī to stādīšanas metodi.

Daiga Strēle
SIA “Labie koki” eksperte

Nu, ir bijusi nolaidība. Profesionāla nolaidība no tā, ka nav sekots līdzi visam, kā tas ir darīts.

Tagad pašvaldībai atkal jāver vaļā pilsētas budžeta maciņš, lai labotu iepriekš pieļautās kļūdas. Apstādījumu atjaunošana Brīvības ielā tikšot turpināta arī nākamgad.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm