tv3.lv
2017. gada 19. janvārī 19:38

Skatītājas iesūtītajos foto, kuri tapuši uzreiz pēc negadījuma, redzams, ka Siguldas pilsētas trases pacēlāja trose atrodas uz zemes. Neatkarīgi no tā vairāki slēpotāji turpina vizināties pa kalnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu skatītāja

Lieta tāda, ka plīsa pacēlājs. Visi tie smagie kāti, kuri ir uz troses krita virsū. Tur bija gan bērni, gan pieaugušie.

Sieviete saka, ka nelielas traumas guvusi ne vien viņa, bet arī kāds bērns. Trases pacēlājs pēc notikušā nestrādā jau vairākas dienas.

Tas bija negadījums

Pēc tam, kad notikušais izskanējis publiskajā telpā, slēpošanas trases pārstāvji sniedz savu skaidrojumu, sakot, ka slēpotājas paustā informācija nav precīza, jo trose nav plīsusi. Trases apsaimniekotāja pārstāvis Vents Balodis pastāsta, ka trose nolēkusi no iekārtas skriemeļa.

Iemesls – kāda slēpotāja neuzmanīgi vaļā palaists iekārtas enkurs, aiz kura āķējas cilvēks. Parasti to atpakaļ vietā ievelk atspere, taču var gadīties, ka, palaižot vaļā nepareizi, tas pēc inerces uzlido gaisā un var uzāķēties uz pamata troses.

Nepaspēja ieraudzīt

Esot uz vietas, pārliecināmies, ka tā tiešām var notikt. Vairāki pacēlāja enkuri, kuri liekami aiz muguras, palaisti vaļā, vēl krietni žvidzinās gaisā. Kalna galotnē visu laiku gan dežurē operators, kuram kļūmes gadījumā pacēlājs jāaptur. Šajā gadījumā operators pievērsis uzmanību slēpotājiem un nav pamanījis, kā enkurs uzāķējas trosei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Negadījums ar traumām

Jāatgādina, ka šajā kalnā 2012. gada sākumā arī notika negadījums ar pacēlāju. Toreiz pacēlāja āķis ieķērās kāda zēna drēbēs, puisis nespēja atbrīvoties. Viņu paceļ gaisā, seko kritiens no aptuveni sešu metru augstuma un mugurkaula trauma.

Toreiz trasē esošo pacēlāju drošību pamatīgi izvētīja Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kuri ir atbildīgi par šāda veida bīstamo iekārtu kontrolēšanu.

Situācija ir uzlabojusies

Par nupat notikušo centram nav nekādas informācijas, tāpēc viņi no komentāriem atturas. Vērtējot kopumā Latvijas slēpošanas kalnu pacēlāju stāvokli, kas ir jāpārbauda reizi gadā, dzirdam atziņu, ka šobrīd situācija ir uzlabojusies.

Pirms desmit gadiem, kad pacēlājus sāka uzraudzīt, daudzas trases uz laiku tika aizvērtas līdz tehnikas savešanai kārtībā.

Ir zināms, ka pēc trim dienām šajā trasē notiks pacēlāju drošības pārbaude, kuras rezultāti parādīs, vai tas bija vienkārši negadījums un cik droši slēpotāji var justies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm