tv3.lv

Kas jāzina, lai bērnam ziemas prieku baudīšana nebeigtos traumpunktā?

Ziemas prieku baudītāji nebeidz mesties bīstamās izklaidēs, kas beidzas ar smagām traumām un nokļūšanu slimnīcā!

2021. gada 22. janvārī 19:55

Skumjākais, ka, baudot ziemas priekus, traumas gūst bērni, turklāt visdažādākajos vecumos – sākot ar zīdaini, kas kopā ar vecākiem bija ielūzis Daugavas ledū, beidzot ar letālu iznākumu, kad pirms nedēļas gāja bojā 14 gadus veca pusaudze, vizinoties aiz automašīnas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par risku gūt traumas Deglava kalnā ir sašutusi rīdziniece.

Inese

Biju nepatīkami pārsteigta par aizvadītajās brīvdienās redzēto pie “Ušakova kepkas” jeb Deglava kalna Pļavniekos.

Apkārt “Ušakova kepkai” ir žogs, bet kalns pilns ar vecākiem un bērniem, triecas stabos, žogā. Manā acu priekšā ar plastmasas ragavām kokā ietriecās apmēram 10 gadus vecs puika tā, ka ragavu priekšgals izšķīda pa daļām.

Kalns nosludināts gluds un spīdīgs, ātrums ievērojams. Ar ragavām vai “padupšiem” šļūc gan bērni, gan vecāki ar bērnu, kur bērns sēž priekšā.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Meģe informē, ka Deglava kalns nav paredzēts ne slēpošanai, ne kamaniņu nobraucieniem, ne citām ziemas aktivitātēm. Arī tuvākajā nākotnē Deglava kalnu neesot plānots izmantot izklaidēm. Kalns veidots no atkritumiem un ir sava veida izgāztuve,  kalna iekšienē izdalās piesārņojums. Šļūcot no kalna lejā, ir risks ietriekties ap kalnu izveidotā nožogojuma stabos un gūt traumas. Diemžēl tā gadoties.

Bērnu klīniskās universitātes bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs Jānis Upenieks stāsta, ka bērni visbiežāk traumas gūst, braucot pa slidkalniņiem un saskrienoties viens ar otru, ieskrienot kādā šķērslī. Pirms laisties no kalna, iesaka pārliecinieties, vai nebūs risks ietraukties šķērslī. Sašutis arī par gadījumiem, ka bērni ar dažādiem šļūcamrīkiem pieāķējas un vizinās aiz braucošiem transportlīdzekļiem, turklāt tos bieži vien vada pieaugušie. Iznākums šādai izpriecai var būt loti bēdīgs. Baudot ziemas priekus, bērni gūst visdažādākās traumas. Diemžēl gadās arī letāli iznākumi.

Ogres iedzīvotājs

Divas meitenes brauca ar ragavām Ogres Zilajos kalnos un ietriecās lejā soliņā, kurš nebija norobežots. Viena meitene bija smagā stāvoklī. Kalns ir apmēram 9 stāvu māju augstumā.

Aģentūras “Zilie kalni” direktore Ieva Kraukle informē, ka pēc notikušā soliņš jau ir demontēts, taču augstais kalns neesot īpaši aprīkots un neesot paredzēts kamaniņu nobraucieniem. Ja tomēr kāds grib laisties no kalna lejā ar ragavām, jāizvērtē, vai priekšā nebūs šķēršļu un iesaka izvērtēt apkaimi un vietu, kur un vai varēs apstāties, jo polsterējumus visās ziemas aktivitāšu vietās neesot iespējams izveidot. Nožogojumu izvietojuši kalna pakājē, kur, traucoties no kalnā lejā, ir risks nokļūt uz ielas. Par bērniem atbildīgi ir vecāki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

.

Baudot ziemas priekus, nedrīkst būt pārgalvīgiem. BKUS mediķi akcentē, ka svarīgi izvērtēt, vai uz kalna nav pārāk daudz citu cilvēku? Bieži bērni traumas gūst, saskrienoties viens ar otru. Jāizvērtē, vai kalna noslēgumā ir pietiekoši daudz vietas, lai droši nobremzētu. Jāpalūkojas, vai nogāzes galā nav ceļa, upes, grāvja, koku un citu šķēršļu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm