“Kas tos sūdus savāks?!” Nama iedzīvotāji Iļģuciemā spiesti elpot fekāliju smaku

2020. gada 14. oktobrī 20:23

Pie daudzdzīvokļu dzīvojamā nama Rīgā, Vaidelotes ielā, sastādītas krāšņas puķes. Tiesa gan, tās nav paredzētas košumam, bet gan, lai nomāktu neciešamo smaku, kas veļas ārā no mājas pagraba.

Biruta
atpazīst aromātus

Tieši kanalizācija, tieši tāda – kārtīga. Nu jau divas nedēļas mēs to jūtam. Un stipra, ļoti stipra. Es piektajā stāvā dzīvoju, un tāpat ļoti stipra smaka ir.

Cita mājas iedzīvotāja Irina uzsver, ka iepriekš regulāri izsauktas avārijas dienesta brigādes, lai novērstu problēmas ar kanalizāciju.

Irina
tver pēc svaiga gaisa

Viņi atnāk, kaut ko paurķē šeit, bet, ka tur [pagrabā] tek, ka tur krājas tas viss, viņus tas neskar. Pilīte pēc pilītes, bet – cik gadi jau aizritējuši pēc remonta? 30 gadu! Un, iedomājieties, tās fekālijas… tās tur guļ sačokurojušās. Mēs jums parādīsim. Sačokurojušās tur.

Pagrabā jau pamanām izmētātus maisus, lai, visticamāk, kaut kā apturētu smakojošā ūdens aizplūšanu. Pakustinot šķidro un tumšo masu, apstiprinās senais teiciens – jo vairāk sūdu kustini, jo vairāk tas smird. Iedzīvotāji pat norāda, ka šāda situācija nebūt nav pirmo gadu.

Iedzīvotāji atminas, ka savulaik pagrabā varēja turēt ievārījumu burkas un kartupeļu maisus. Taču tagad pagrabā pat žurkas nobeidzas uz līdzenas vietas.

Pagraba grīdu klāj vairākus centimetrus dziļš “kultūrslānis”, kas jau dzīvo savu dzīvi. Un iedzīvotāji uzskata, ka atbildība par notikušo esot jāuzņemas nama apsaimniekotājam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ludmila
sūdiem klāt neskarsies

Un sētnieks atnāk. Sieviete pie mums strādā. Viņa tik noplāta rokas. Nezinu, kāda cita varbūt ir enerģiskāka. Bet, vai tad viņa tagad to visu nesīs ārā. Es nezinu, kurš to visu savāks!

“Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) pārstāvis Krists Leiškalns atklāj, ka “Bez Tabu” ierašanās brīdī visi kanalizācijas produkti, kas atrodas pagrabā, ir nosegti ar skaidām. Savukārt pēc tam tikšot veikta ķīmiskā apstrāde, lai mazinātos aromāti, kas esot raksturīgi šāda veida noplūdēm.

Pārvaldnieka pārstāvis notikušajā galvenokārt vaino pašus iedzīvotājus, kuri kanalizācijā noskalojot lielgabarīta atkritumus, kas tad arī rada aizsērējumus un noplūdes. Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas (LNĪPA) vadītājs gan ir pretējās domās.

Vitolds Peipiņš
LNĪPA vadītājs

Es domāju, ka “Rīgas namu pārvaldnieka” vaina ir tajā jautājumā, ka – ja tev šis kanalizācijas stāvvads ļoti bieži aizsērējas, tātad kaut kas nav kārtībā ar to stāvvadu. Es domāju, ka tas ir tāds brīnumarguments pārvaldniekiem, aiz kura viņi noslēpjas. Redziet, iedzīvotāji vainīgi. Ja tu nespēj pierādīt to, tad labāk klusē.

RNP norāda, ka pēdējā periodā namā Vaidelotes ielā gan neesot konstatētas nebūšanas ar kanalizāciju.

Pārvaldnieks gan neplāno tuvākajā laikā veikt kanalizācijas stāvvadu nomaiņu, līdz ar to dzīvokļu īpašniekiem pašiem esot jāizrāda iniciatīva par darbu nepieciešamību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc “Bez Tabu” izrādītās intereses par kanalizācijas noplūdi Vaidelotes ielā nama pagrabā patiešām notikusi rosība, ko arī apstiprina vietējie iedzīvotāji. Smakojošā masa patiešām nobērta ar skaidām. Viena no iemītniecēm gan pavēstīja, ka smaka nebūt vēl nav pazudusi, paužot cerību, ka pārvaldnieks tikšot galā arī ar to.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm