tv3.lv

KAUNS! Rīgas mežos pēc svētkiem pat vairāk eglīšu nekā pirms!

Zvaigznes diena tradicionāli tiek uzskatīta par pēdējo dienu, kad atvadīties no svētku rotājumiem mājās, arī Ziemassvētku eglītēm. Nepatīkamu skatu meža malā pie Rencēnu ielas uzgājis kāds aculiecinieks – kaudzēs samestas neiztirgotās Ziemassvētku eglītes.

2017. gada 6. janvārī 19:38

Sniegā izmestas ļoti daudz dažādu izmēru egles, pie tām piestiprinātas lapiņas ar svītru kodiem. Tirgotājs pat nav pacenties eglītes izsaiņot. Aculiecinieks uzskata, ka tā ir ļoti neglīta rīcība no tirgotāju puses – labāk no sākuma tirgot mazāk eglīšu, lai pēc tam, vajadzības gadījumā, sarūpētu vēl. Protams, tagad nocirstās eglītes atpakaļ neviens neiestādīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par šādu “atradumu” jāziņo pašvaldības policijai

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka pašlaik uzsākta pārbaude par šo gadījumu. Visticamāk, eglīšu izmešana tiks uzskatīta par pārkāpumu, tiks uzsākta administratīvā lietvedība, un meklēta atbildīgā persona, kurai tiks piemērots sods par pārkāpumu.

“Rīgas mežu” administratīvajā teritorijā šajos svētkos egles cirst nedrīkstēja. Bet uzņēmuma pārstāvji pēc svētkiem uzgājuši līdzīgu skatu arī Beberbeķu dabas parkā. Sanāk, ka pēc svētkiem Rīgas mežos ir vairāk eglīšu nekā pirms.

Uzņēmuma pārstāvji ar pamestajām eglītēm šobrīd neko iesākt negrasās, jo tā neesot ekoloģiska katastrofa. Koki noderēs par mēslojumu pašam mežam. Vienīgais kaitējums ir tas, ka eglītes ievīstītas plastmasas tīkliņā. Tas gan esot piesārņojums, kas nesadalās un nodara mežam kaitējumu.

Edgars Vaikulis, “Rīgas mežu” valdes loceklis situāciju skaidro ar to, ka šogad bijusi milzīga konkurence eglīšu audzētāju un tirgotāju vidū, arī cenas bijušas zemākas nekā parasti. Viņš uzskata, ka audzētājiem rūpīgāk būtu jāplāno savs bizness, un eglītes piegādāt atkarībā no pieprasījuma.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm