tv3.lv

Klapē grīdu un radiatorus, met pa logu pārtiku! Ogrēniešus tracina halucināciju vajāta kaimiņiene

27. jūnijā 19:09

Daudzdzīvokļu nama Ogrē iedzīvotājus tracina kaimiņienes sirmgalves uzvedība: dienā un naktī sit pa radiatoru un grīdu, kā arī met pa logu pārtiku. Uzklausītie ogrēnieši bažījas par kaimiņienes garīgo veselību.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās ogrēnieši, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā Zilokalnu prospektā.

Kristīne
sūdzas par kaimiņienes uzvedību

Jau ziemā, kad te ievācāmies, sita pa radiatoriem. It kā ar āmuru sistu. Ziņoju mājas vecākajai. Viņa gāja runāt uz to dzīvokli. Kaimiņiene teica, ka dauza nevis viņa, bet skan veļas mašīnas, lai gan neviens veļas mašīnu tad nedarbināja naktī.

Iedzīvotāji no saviem dzīvokļiem ierakstījuši skaņas. Intensīvi, skaļi sitieni dzirdami gan dienā, gan naktī.

Kristīne
sūdzas par kaimiņienes uzvedību

Es katru dienu to dzirdu. Eju uz to dzīvokli, aizrādu. Naktī pat dauzās, skrienu ar bērnu uz rokām pie viņiem. Kad uzsitu pa viņas durvīm, viņa nemaz neatver.

Iedzīvotāja Kristīne raidījumam stāstīja, ka vairākkārt saukta policija. Pēc pārrunām ar likumsargiem gados vecā kaimiņiene nomierinās, bet vēlāk atsāk trobelēt ar jaunu sparu, norādīja Kristīne.

Kristīne
sūdzas par kaimiņienes uzvedību

Pēc tam, kad pasūdzējos mājas vecākajai un policijai, viņa sāka man ieriebt: met pārtiku pa logu. Es tīru palodzi, arī iedzīvotājiem zem manis palodzes netīras.

Iedzīvotāji bažījas par seniores garīgās veselības stāvokli. Sirmgalves dzīvoklī mēdzot uzturēties arī viņas divi dēli. Mājas vecākā raidījumam stāstīja, ka jau ilgstoši aizrāda gan par seniores uzvedību, gan par viņas dēla nepiedienīgu uzvedību, kas uzplaiksnījot, kad viņš sadzeras grādīgo. Pēc aizrādījumiem vīrietis kļūstot pat agresīvs.

mājas vecākā

Manu slēdzeni aizlīmēja ar līmi. Pastkastītē bija sūdi. Es esmu viņu sens ienaidnieks. Mani draud nogalināt! Viņš spējīgs uz jebko! Viņš ir neadekvāts!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dienā, kad namā viesojās “Bez Tabu”, trokšņainās iedzīvotājas miteklī bija viens no dēliem, kurš nevēlējās iesaistīties sarunā ar “Bez Tabu” komandu, runāt ar žurnālistiem neļāva arī mātei.

Namā viesojoties citā dienā, sirmgalve savā dzīvoklī bija viena. Kameras priekšā savu uzvedību viņa nevēlājās komentēt, bet aiz aizslēgtām durvīm teica, ka viņas trokšņošana esot kā atriebība par veļas mašīnu darbināšanu dzīvokļos. To dzirdot, iedzīvotāji uzskata, ka seniori vajā halucinācijas.

Notiekošais konkrētajā dzīvoklī ir vairāku gadu stāsts, raidījumu informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Reinis Ikaunieks. Ja agrāk iedzīvotāji sūdzējušies par viena sirmgalves dēla uzvedību alkohola reibumā, pēdējā laikā iedzīvotāji sūdzas par seniores uzvedību. Ikaunieks norādīja, ka pēc pārrunām ar kārtībsargiem sieviete pauž, ka saprot un nožēlo savu vainu un pārtrauc traucējošo uzvedību. Tomēr acīmredzot saprašanas pietiek vien līdz nākamajai reizei.

Pašvaldības policijas priekšnieks Ikaunieks arī norādīja, ka nepieciešamības gadījumā kārtībsargi var piesaistīt mediķu brigādi, kas teorētiski, izvērtējot veselības stāvokli, personu var nogādāt ārstniecības iestādē. Konkrētās iedzīvotājas savaldīšanai līdz šim mediķi nav piesaistīti.

Ārstniecības iestādē persona uzturēsies salīdzinoši īsu laiku, kamēr tiks apārstēta. Lai pret pašas gribu personu ievietotu pansionātā vai ilgstoši ārstniecības iestādē, tiesai jālemj par tās rīcībnespēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” noskaidroja, ka konkrētajai sievietei ir invaliditāte, kas nav saistīta ar garīgās veselības problēmām. Lai gan seniore nav lūgusi Sociālā dienesta palīdzību, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, tā darbinieki mēdz apciemot viņu un apvaicāties par veselības stāvokli, raidījumam norādīja Nikolajs Sapožņikovs, Ogres novada pašvaldības pārstāvis. Tāpat seniorei un viņas radiniekiem tiekot atgādināts par sociālās palīdzības iespējām, piemēram, mājas aprūpes speciālista norīkošanu, tomēr līdz šim no visa sirmgalve un viņas tuvinieki atteikušies.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm