tv3.lv

“Kļūdaini veikta maksājuma dēļ nokļuvu tiesu izpildītāja valgos!” sieviete izmisumā

Ziemassvētku apsveikuma vietā Ieva saņēmusi vēstuli no tiesu izpildītājas par parādu. Jūrmalas pašvaldības policija iesaista tiesu izpildītāju, lai piedzītu soda naudu, kas reiz jau esot samaksāta.

2021. gada 6. janvārī 19:30

Viss sācies, kad pirms pusotra gada darba darīšanās Ieva devusies uz Jūrmalu. Neesot samaksājusi par iebraukšanu. Savu kļūdu atzīst, vainīga. 75 eiro lielo sodu bija gatava samaksāt un to arī izdarījusi, taču pēc mēneša tik un tā saņēmusi brīdinājumu, ka sodu nav samaksājusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva

2019. gada pavasarī ( esmu vecākais darba aizsardzības speciālists) iebraucu Jūrmalā apsekot objektu.  Otrreiz iebraucu vadīt instruktāžu un nodot dokumentāciju. Nekad nebiju braukusi Jūrmalā, līdz ar to nezināju par iebraukšanas maksām. Pēc laika saņēmu vēstuli no Jūrmalas policijas par sodu. Bija personīgi jāierodas Jūrmalas policijā. Inspektors teica, ja nomaksāšu sodu tai pašā dienā, man nebūs jāmaksā 100 eiro sods, bet gan 75 eiro. Tajā pašā dienā samaksāju. Pēc kāda laika  saņemu vēstuli par neizpildītajām saistībām. Zvanīju uz Jūrmalas policiju, teica, lai vēršos Valsts kasē, jo maksājumam jābūt noformētam uz Jūrmalas domi. Zvanīju uz Valsts kasi. Visu izstāstīju, un man apsolīja, ka Valsts kase pārskaitījumu novirzīs uz Jūrmalas domi.

Pārliecībā, ka viss izdarīts, mierīgi dzīvoju. Tagad ir pagājis gads, saņemu Zvērināta tiesu izpildītāja paziņojumu par pienākumu izpildīt nolēmumu, un man ir jāmaksā jau vairāk nekā 180 eiro.

Kāpēc? Es sodu jau samaksāju 25.07.2019, turklāt Valsts kasē man apsolīja, ka šo kļūdaino maksājumu novirzīs no Valsts kases konta uz Jūrmalas domes kontu.

Ieva soda naudu ieskaitījusi nevis pašvaldības, bet gan Valsts policijas kontā, Valsts kasē. Izrādās, to labot nav tik vienkārši. Ja būtu saņēmusi atkārtotu brīdinājumu, Ieva zinātu, ka viņas maksājums nav pārvirzīts uz pašvaldības kontu, šoreiz to pat nav nojautusi. Policijas pārstāvis akcentē, ka jāsūta brīdinājums tikai vienu reizi. To nosaka normatīvie akti.

Ieva tagad visas darbības, kas saistītas ar naudas lietām, noformē rakstveidā un to iesaka visiem. Rakstveidā jau ir vērsusies Valsts kasē, Valsts ieņēmumu dienestā, Jūrmalas pašvaldības policijā, pie tiesu izpildītājas, izklāstot radušos situāciju. Vismaz 75 eiro, ko ieskaitījusi nepareizajā kontā, ir cerība atgūt, taču vairāk nekā 180 eiro nāksies vien samaksāt, tostarp par tiesu izpildītājas darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm