tv3.lv

“Kļuvis tikai skaļāk!” Iedzīvotāji sūkstās par šautuves trokšņiem Sējas pusē

Ar “Bez Tabu” skatītāju Vilmāru tiekamies lauka vidū Pabažu pievārtē, Sējas novadā, kur kungs dzīvo jau vairāk nekā 20 gadu. Dabas tuvums, svaigais gaiss un miers vēl joprojām silda saimnieka sirdi. Tiesa gan, jau ilgāku laiku Vilmāru tramīgu dara netālu esošās šautuves radītais troksnis.

2021. gada 26. februārī 18:33
Vilmārs

Kas ir noticis pēdējos divos gados, es tā īsti saprast nevaru. Nezinu… Bet troksnis no šautuves šeit ir pastiprinājies. Mēs nogaidījām divus gadus ar domu, ka kaut kas mainīsies, taču nekas nav mainījies. Ir tikai kļuvis skaļāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taisnā līnijā raugoties, šautuvi no Vilmāra mājas šķir aptuveni divi kilometri. Vairāki īpašumi gan atrodas pat vēl tuvāk strīdus objektam. Sastaptais Dailis atzīst, ka mājā šautuves trokšņus nedzird, taču, kad iziet ārā, tie ir ļoti labi saklausāmi. Par nelaimi, skaņas no šautuves padarījušas tramīgu Sējas novada iedzīvotāja suni.

Tikmēr Jānis atzīst, ka šautuves skaņas jau izsenis aizbaidījušas lapsas. Līdz ar to Jānis ir pateicīgs, ka kūmiņi vairs neložņā gar vistu kūti.

Šautuve pie Pabažiem izbūvēta vēl pirms vairāk nekā 10 gadiem. Un uzreiz izpelnījās vietējo nepatiku.

Pērn janvārī vietējā pašvaldība piešķīra uzņēmumam “Latvijas Safari klubs” atļaujas pagarināšanu šautuves darbībai “Kalnājos”. Tā paša gada vasarā “Bez Tabu” atkal saņēma vietējo iedzīvotāju signālus par trokšņa palielināšanos.

Mārtiņš Dadeiks
šautuves un mednieku skolas “Taurs” pārstāvis

Man jau vairs nav jums ko teikt. Mēs jau tajā reizē visu forši izrunājām, kā ir, ka ir skaņas mērījumi visi. Pēc tam jūs aizgājāt, uztaisījāt šovu, ka es tur taisnojos kaut ko. Man vairs nav tādas pozitīvas attieksmes pret šo pasākumu. Pie mums brauc policija katru dienu. Pārbauda, vai viss ir kārtībā. Man tiešām nav vairs vēlme runāt ar jums.

Bez Tabu: Bet kopš tās reizes ir kaut kas mainījies? No jūsu puses varbūt tur kāda infrastruktūra uztaisīta?

Mēs netaisīsim nekādu infrastruktūru.

Šautuvē negrasās nedz veidot lielākus uzbērumus, nedz arī izbūvēt skaņas slāpējošās sienas. Šo funkciju nākotnē veikšot ap šautuvi iestādītie koki. Sējas novada domes priekšsēdētājs norāda, ka pēc “Bez Tabu” iepriekšējās vizītes esot bijis viens zvans par troksni, taču turpmāk sūdzības pieklusušas, bet šautuve – gan ne. Trokšņa mērījumi gan neesot veikti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Guntis Liepiņš
Sējas novada domes priekšsēdētājs

No juridiskā viedokļa, protams, ka viss ir kārtībā. Man bija nesen saruna ar cilvēku par šo jautājumu, ja tie trokšņi ir, kā tad rīkoties, ko pašvaldība var darīt. Es mēģināju ar cilvēku runāt šādā kontekstā, ka tad ir jāpasūta ekspertīze, jāliek trokšņu mērītāji, attālumi līdz tām mājām. Mājas jau tur ir maz apkārt, tur jau tā lieta. Ja būtu vienā malā mājas, otrā – šautuve, tad ir citādāk.

Vilmārs apzinās, ka šautuve darbību noteikti turpinās, taču iedzīvotājs cer, ka šautuves saimnieki tomēr veiks korekcijas, lai nepasliktinātu apkārtējo ļaužu ikdienu.

Valsts policija norāda, ka pirms gada likumsargi veikuši pārbaudi un viss atbilstot prasībām.

Pēdējo gadu laikā skaņas izplatīšanos pēc mēra vārdiem ietekmējis arī fakts, ka apkaimē esot izzāģēts mežs, kas iepriekš apslāpēja skaņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm