tv3.lv

Ko darīt? Bērnam saplīst zābaks, jaunus nopirkt nav iespējams!

2021. gada 15. februārī 20:05

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsušās daudzas māmiņas, kuras norāda uz absurdo situāciju, kad veikalos bērniem nav iespējams iegādāties ne apavus, ne drēbes. Kādam mazulim saplīsuši vienīgie zābaki, kā rezultātā nav ko vilkt uz bērnudārzu.

Mamma Ilze ir dusmīga, viņa raksta, ka saņēmusi ziņu no bērnudārza audzinātājas, ka mazulim saplīsis zābaks: ”Mājās rezerves zābaku pāra nav. Veikalos zābakus tirgot aizliegts… Pasūtot caur internetu, piegāde ir jāgaida. Ko darīt šādā situācijā? Vai ierobežojumu dēļ tagad bērnam ziemas laikā jāstaigā plikām kājām?”

Divgadniekam Ņikitam mamma nepaspēja iegādāties biezos ziemas zābakus. Par laimi, tos izdevās iegūt ar paziņu starpniecību.

Sintija
Mamma

Liekas diezgan negodīgi. Mēs neiepērkam viņam drēbes, lai varētu atlocīt piedurknes. Kaut kā dīvaini. Aizejot uz zoo preču veikalu, vari sunim iegādāties drēbes, zābaciņus, bet bērnam nevari. Bērns iziet laukā, drēbes ir slapjas. Otru reizi ārā neejam, jo nevar paspēt drēbes izžāvēt. Vilkt piecus plānos džemperus vai plāno jaciņu arī negribu.

Kuldīgas novadā dzīvojošā Elīna ir divu bērnu mamma. Vecākajam ir 13 gadu, jaunākajam nupat apritēja gadiņš. No drēbju un apavu iegādes internetā atturot vairāki faktori.

Elīna
Divu bērnu mamma

Tas ir daudz dārgāk nekā veikalā. Tāpat vēl būs jāmaksā par piegādi. Mazam bērniņam negribas pirkt internetā, kur nevar uzmērīt. Apavu izmēri var mainīties. Man vajag 23. izmēru, bet īstenībā atnāk mazāks izmērs. Tas pats ir ar drēbēm.

Portāla Andele-Mandele vadītāja “Bez Tabu” norāda, ka tirdzniecība mājaslapā iet “uz urrā”. Pērn sadaļā ”Dāmām” visbiežāk pirktas kleitas, sadaļā ”Bērniem” apavi, sadaļā ”Mājai” grāmatas, ”Kungu” sadaļā apavi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līva Jaunozola
Portāla ”Andele Mandele” dibinātāja

Salīdzinot iepriekšējā gada janvāri ar šā gada janvāri, redzam, ka ir 50% pieaugums pārdoto preču apjoma ziņā. Tas ir liels kāpums. Var arī manīt pēc ikdienas statistikas, ka vairāk nekā 50% no ievietotajām precēm tiek pārdotas. Es pati uz savas ādas esmu izbaudījusi, ka, iepērkoties internetā, pirkumi ir pārdomātāki. Uz veikaliem nekad neņemu līdz bērnus, lai nebūtu pēc tam no maisiem jāvelk ārā ”Frozen” kleitas. Kleitām un biksēm izmēri ir saprotami, bet apavus labāk būtu pirkt klātienē.

Biedrība ”Mammām un tētiem” februāra sākumā vērsās pie Ministru prezidenta, norādot, ka lauku reģionos internetā iegādātu preču piegāde ne vienmēr iespējama un tā var būt gana dārga.

Inga Akmentiņa–Smildziņa
Biedrības ”Mammām un tētiem” vadītāja

Laukos nav tādu lielu pārtikas preču veikalu, kuros būtu nopērkama siltā veļa, siltais apģērbs. Uz turieni arī bieži nedodas kurjeri, vai arī tas ir dārgi. Arī pakomāti daudz kur nav pieejami.

Valsts kanceleja savā atbildē šo aspektu ignorējusi. Arī Ekonomikas ministrija savā atbildē “Bez Tabu” nesniedz skaidru atbildi, ko darīt tiem, kuri nevar iegādāties bērnu apģērbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm