tv3.lv

”Krāc tā, ka nevaru pagulēt!” Bezpajumtnieks Oļegs nokaitina salaspiliešus

2020. gada 8. decembrī 19:40

Svetlana jau ilgāk nekā piecpadsmit gadus dzīvo deviņstāvu mājā Salaspilī, Enerģētiķu ielā. Kopš pazeminājuses āra gaisa temperatūra, nama kāpņu telpā uzradies nelūgts kaimiņš.

Bezpajumtnieks Oļegs bieži vien iekārtojas starp astoto un devīto stāvu. Gadījumos, ja viņš tiek dzīts prom, vīrietis noiet pāris stāvus zemāk un nakšņo tur. Vismaz piecas reizes saukta arī pašvaldības policija. Tās darbinieki palūdz kāpņu telpu atstāt, taču, kad policisti aizbrauc, nelūgtais viesis vārdā atgriežas.

Neizturamā smaka gan esot tikai viens no iemesliem, kādēļ ir gandrīz neiespējami sadzīvot ar pēkšņo līdzdzīvotāju.

Svetlana
Nevēlas dzīvot ”kopā” ar bezpajumtnieku

Viņš ir ļoti netīrs, smirdīgs. Ieradās mūsu kāpņu telpā un sāka tur dzīvot. Gan pa nakti, gan dienu. Citreiz viņš tur ēd, dzer, pīpē. Kad viņam aizrāda, tad saka, ka nevienam netraucē, nevienam neko nedara. Viņš ļoti skaļi krāc. Man nav caurs miegs, taču pat dzīvoklī var dzirdēt, kā viņš krāc. Tāpat ļoti smird, tā smaka jūtama pat dzīvoklī.

Blakus namā dzīvo Oļega māsa, kura norāda, ka ar brāli neuztur ciešus kontaktus. Vecākais brālis pēc mātes nāves vēl vairāk nogājis no ceļa, kā rezultātā zaudējis dzīvesvietu un uzsācis stabilas attiecības ar sīvo.

Ļuba
Oļega māsa

Viņam nav kur dzīvot, tādēļ apmeties šādās vietās. Viņš ir mans brālis, bet man nav kur viņu likt. Varbūt pie Jums? Nevaru, nav mans dzīvoklis. Es ar viņu komunicēju kā ar svešinieku. Viņam ir slikta uzvedība, ļoti daudz dzer.

Ēkas apsaimniekojošā uzņēmuma vadītājs atklāj, ka dzīvo vienā ēkā ar Ļubu un arī pamanījis Oļega nakšņošanu kāpņu telpās. Uzstādītās kodu sistēmas neattur no iekļūšanas kāpņu telpās, jo kodi esot zināmi daudziem. Ja iedzīvotāji piekristu atteikties no ieejas durvju koda, situācija varētu pavisam nedaudz uzlaboties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aleksandrs Žuravļovs
SIA ”Namu pārvaldīšana” valdes priekšsēdētājs

Daļa iedzīvotāju prasa, lai noņemam durvju kodus, citi saka, ka viņiem tā ir ērtāk. Mēs visiem iedzīvotājiem esam nokopējuši čipus un izsniegsim tos. Tas šobrīd ir viss, ko mēs varam izdarīt. Vēl mēs varam saukt arī policiju, to aicināti darīt arī iedzīvotāji.

Salaspils novada domes pārstāve Lolita Balcerbule atklāj, ka šogad vietvaras likumsargi uz patversmi Rīgā nogādājuši 82 personas. ”Salaspils novada pašvaldības policija apkopo un nosūta informāciju par Salaspilī esošajiem bezpajumtniekiem Salaspils novada Sociālajam dienestam un Sociālās aizsardzības un veselības aprūpes komitejai.

Pašvaldība ir gatava palīdzēt risināt pajumtes jautājumu personām bez noteiktas dzīvesvietas, kuras nav bezpalīdzīgā stāvoklī un kurām nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet tam ir nepieciešama pašas personas piekrišana,” raidījumam stāsta Balcerbule.

Bieži vien piekrišana netiek sniegta, tādēļ personām nav iespējams palīdzēt. Namu apsaimniekotājs norāda, ka ir pat gatavs piedāvāt bezpajumtniekam darbu, ja vien viņš spētu atteikties no pārmērīgas dzeršanas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm