tv3.lv

“Krāslavas iecirkņa skaidrojumi nav pieņemami!” Iekšlietu ministrs Ģirģens pieprasa pārbaudes slepkavības izmeklētāju darbā

Saistībā ar nežēlīgās vīrieša slepkavības izmeklēšanu Krāslavā, reaģējot uz bažām par likumsargu darbu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens devis uzdevumu Valsts policijai (VP) izvērtēt iespējamību uzsākt disciplinārlietu pret Valsts policijas amatpersonām. Tāpat ministrs pieprasījis Iekšējās drošības birojam uzsākt resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai policistu rīcībā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

2019. gada 7. augustā 19:01

5. augustā “Bez Tabu” plašākai sabiedrībai stāstīja par nežēlību Krāslavā, kur netālu no pilsētā iecienītas atpūtas vietas naktī 28 gadus vecajam Andrim Olehno uzbruka vairāki jaunieši, viņu nežēlīgi piekaujot. No gūtajām traumām vīrietis mira. Aizdomās turētie ir trīs vietējie jaunieši (no tiem divi nepilngadīgie) ar radniecīgām saitēm, visi nodarbojas ar cīņas sportu un ir no situētām ģimenēm. Sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā aizdomās turētajiem nav piemērots apcietinājums, līdz ar to sabiedrība un mirušā tuvinieki ir neizpratnē, kāpēc iespējamie vainīgie ir uz brīvām kājām. Vēl jo vairāk, krāslavieši ziņo, ka pilsētā notiek liecinieku ietekmēšana, kas traucē izmeklēšanai. Arī likumsargi nenoliedz, ka liecību par notikušo ir maz, kaut gan pastāstīt par noziedzīgo nodarījumu, visdrīzāk, varētu pastāstīt daudzi. Krāslavieši bažījas, vai vietējā VP iecirkņa likumsargi spēs veikt kvalitatīvu izmeklēšanu. Vairāk lasi šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrs pieprasa pārbaudes

Valsts policijas Krāslavas iecirkņa darbu konkrētajā lietā kritizē arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Sandis Ģirģens

Sandis Ģirģens
iekšlietu ministrs

Valsts policijas Krāslavas iecirkņa paskaidrojumi nav pieņemami. Tas liecina par kvalifikācijas trūkumu. Ja ir notikusi slepkavība, procesa virzītājam [policijai] bija nepieciešams ne tikai aizturēt, bet arī sagatavot ierosinājumu kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu. [VP] ir dots uzdevums izvērtēt iespēju uzsākt disciplinārlietu pret [policijas] amatpersonām, lai izvērtētu viņu rīcību un lēmumu tiesiskumu. Iekšējās drošības birojam pieprasīts uzsākt resorisko pārbaudi, vai amatpersonu rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Iekšlietu ministra Sanda Ģirģena viedokli uzzini, noskatoties video

Pēc “Bez Tabu” sižeta kritisks bija arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, kurš norādīja, ka apcietinājuma nepiemērošana aizdomās turētajiem par šādu noziegumu ir pretrunā ar likumu, ar piemēroto drošības līdzekli – policijas uzraudzību – nav gana. Tāpat Rancāns norādīja, ka “policija konkrētajā gadījumā ar neprofesionālu rīcību vietējos iedzīvotājos ir radījusi nedrošības sajūtu un šaubas ne tikai par tās spēju izmeklēt un novest līdz taisnīgam atrisinājumam slepkavības lietas, bet arī šaubas par tās spēju aizsargāt sabiedrību no atsevišķu bīstamu elementu realizētas vardarbības. Vēstulē aicinot rīkot pārbaudes, Rancāns vēstulē vērsās pie VP priekšnieka Inta Ķuža, iekšlietu ministra Sanda Ģirģena un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera. Tāpat Rancāns aicināja konkrēto kriminālprocesu nodot izmeklēšanai citai, šāda veida lietās kompetentākai Valsts policijas struktūrvienībai ārpus Krāslavas pilsētas. Vairāk lasi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm