Krievijas karogi, Putina attēls, atsauksmes Kremlim: uzpildes stacija Rīgā – Krievijas pielūgsmes vieta

2022. gada 30. novembrī 19:29

Auto gāzes uzpildes stacijas Rīgā, Pārdaugavā, darbinieku telpas “rotātas” ar Kremļa varu slavinošiem simboliem un atribūtiem, ziņo ukraiņu izcelsmes rīdzinieks Arsēnijs. Par uzpildes stacijas prokremlisko atmosfēru pārliecinājās arī “Bez Tabu” komanda.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Arsēnijs, kura vecāki dzimuši Ukrainā, bet pats – Latvijā. Viņš pāris gadus strādā auto gāzes uzpildes stacijā Rīgā, Vienības gatvē. Arsēnijs raidījumam stāstīja, ka strādā priekšnieka Ruslana pakļautībā bez darba līguma. Viņam ļoti riebjas uzpildes stacijas saimnieka prokremliskā nostāja un izpausmes: jau ilgstoši darba telpas, kur strādā pārdevējs/kasieris “izrotātas” ar vairākiem Krievijas varu slavinošiem simboliem un atribūtiem. Tajās pie kases strādā priekšnieks, stāstīja Arsēnijs.

Arsēnija pavadībā “Bez Tabu” komanda iekļuva telpā, kur izlikti vairāki Krievijas karogi, pie sienas piekārts izgriezums no avīzes, kurā attēlota agresorvalsts diktatora Vladimira Putina ģīmetne, zem kuras uzdrukāts “mēs balsojam par Putinu!”. Tāpat telpā atrodama Georga lente un atsauksmju un ieteikumu grāmata Kremlim, Vladimiram Putinam.

Jau ilgstoši aizrāda priekšniekam par viņa prokremlisko nostāju, jo īpaši sāpīgi uz šīm “dekorācijām” skatīties ir pēc Krievijas izvērstā kara Ukrainā, pauda Arsēnijs.

Arsēnijs
satraukts par uzņēmuma saimnieka prokremlisko nostāju un izpausmēm

Šis viss mani aizvaino! Krievija iznīcina manu tautu, kultūru. Esmu dzimis Latvijā, mīlu savu dzimteni, bet esmu Ukrainas izcelsmes! Ja man nebūtu slima mamma, brauktu uz Ukrainu palīdzēt kā brīvprātīgais, bet mamma nestaigā, nevaru pamest viņu. Tas viss šeit [uzpildes stacijas darba telpā] ir ļoti ilgi. Vairākkārt esmu teicis, lai novāc, bet nekādas jēgas sacītajam.

Arsēnijs stāstīja, ka savstarpējās sarunās priekšnieks esot paudis cerību, ka Putins reiz atjaunos Latvijā nojauktos pieminekļus, kas slavināja padomju režīmu.

Arsēnijs
satraukts par uzņēmuma saimnieka prokremlisko nostāju un izpausmēm

Viņš atbalsta Putina kursu. Kā sapratu, viņš pats gan ir ukrainis, no Lisičanskas, kur tagad ir Krievijas karaspēks. Viņš baidās zaudēt Latvijas pilsonību. Viņš visu laiku mašīnā līdzi ņem dzimšanas apliecību, kas apliecina, ka ir ukrainis, bet viņš ir ienaidnieks!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkrētā uzpildes stacija kādu laiku vairs nedarbojas, jo tajā notiek remontdarbi, drīzumā priekšnieks Ruslans plāno atjaunot tās darbību, stāstīja Arsēnijs.

Arsēnijs nesen ziņojis Valsts drošības dienestam (VDD) par uzpildes stacijas saimnieka izpausmēm.

Valsts drošības dienests

Varam apstiprināt, ka VDD šā gada 23. novembrī ir saņēmis minētās personas iesniegumu un uzsācis šā gadījuma izvērtēšanu atbilstoši savai kompetencei. Ņemot vērā minēto, patlaban VDD no plašākiem komentāriem atturēsies.

Nākamajā dienā pēc uzpildes stacijas darba telpu apsekošanas “Bez Tabu” sazinājās ar uzņēmuma priekšnieku Ruslanu. Viņš par savu prokremlisko nostāju runāja ļoti izvairīgi, bet norādīja, ka visus Kremļa slavinošos simbolus un atribūtus esot aizvācis.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm