tv3.lv

Krieviski runājoša it kā rīdziniece internetā gānās par ukraiņu bēgļiem

Divu ar pusi minūšu garajā “TikTok” video sieviete uzrunā kā krievus, tā latviešus, kuri arī it kā viņas viedokli atbalsta. Sieviete apgalvo, ka bēgļi slikti izturas pret vietējiem senioriem, kā arī sievietēm.

it kā rīdziniece

Nesen piekāva apsargu. Piekāva arī latviešu sirmgalvi, kurš ukraiņus uzrunāja latviešu valodā, bet viņi viņu nesaprata. Sirmgalvis pie viņiem vērsās krievu valodā, jo, bļaujot ”Slava Ukrainai!”, sabiedēja bērnu. Vēl kāda sieviete kopā ar dēlu gāja pa ielu un pa telefonu runāja krieviski. Pie viņas esot pieskrējuši ”Slava Ukrainai”, puisītim sejā iepūta pipargāzi. Atņēma somu, naudu, mantas izmētāja uz ielas.

Sieviete aicina rīdziniekus dot pretsparu bēgļiem, īpaši tiek uzrunāti vīrieši.

Iepriekš jau ziņots par Kremļa pakalpiņiem dažādās valstīs, kas dzied vienotu dziesmu gan par ukraiņu bēgļiem, gan par karu Ukrainā. Piemēram, Moldovā teju vienlaikus parādījās līdzīga satura video par kara bēgļiem.

it kā Moldovas iedzīvotāja

Neesat aizmirsuši, kur atrodaties? Jūs esat nekas. Jūs neņem ne ANO, ne NATO, tādēļ, ka staigājat ar plikām pēcpusēm. Jūs visu uztverat personīgi. Jūs esat tikai bandinieki.

Rīgas Stradiņa universitātes doktorantūras students Deniss Ševeļovs stāsta, ka ikviena publikācija var ietekmēt citus tīmekļa lietotājus. Pētot “influenceru” darbību reklāmas lauciņā, atklājis, ka vieglāk maldināt mazizglītotu un gados jaunu auditoriju.

Ietekmētājiem jāuzņemas atbildība par saturu, ko publicē!

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm