tv3.lv

Krīze bērnudārzā Kurzemē: būvfirma lauž līgumu tieši pirms apjomīgo darbu termiņa beigām

2020. gada 11. decembrī 18:52

“Bez Tabu” saņem vēstuli no kāda Grobiņas novada iedzīvotāja, kurš atklāj, ka vietējā pagasta pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcija jau mēnešiem ilgi atrodas dīkstāvē.

Grobiņas novada iedzīvotājs

Bērniem vēlu tikai pašu labāko, un esmu noraizējies par bērnudārzu “Čiekuriņš”. Tur notiek remonts jau otro gadu. Šogad būvdarbi apstājušies. Satrauc arī ēkas stāvoklis. Bērni šobrīd atrodas novada skolas telpās, kur viņiem ir ļoti saspiesti apstākļi. Vai tiešām ēkas uzlabošanai nepieciešams tik ilgs laiks?

Vēstules autors lūdza neizpaust savu vārdu, jo raizējas, ka pēc visa šī bērnam tikšot liegta iespēja apmeklēt bērnudārzu.

No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka Grobiņas novada Kapsēdes bērnudārzs ir skaisti un kārtīgi izremontēts un mazie ķipari jau jodelē iekštelpās. Tā tam patiešām vajadzēja būt vēl pirms vairākiem mēnešiem, taču, kā redzams, būvdarbi vēl joprojām nav pabeigti un bērni spiesti stāvēt aiz Čiekuriņa durvīm.

Sastaptais vietējais iedzīvotājs Pēteris arī esot izbrīnīts. Būvnieki pat nav jaudājuši pabeigt jumta seguma remontu, atstājot kailu veselu ēkas stūri.

Būvdarbus “Čiekuriņā” uzsāka vēl 2018. gada nogalē. Pērnā gada rudenī Grobiņas novada pašvaldība lepni paziņo, ka darbi tikšot pabeigti šā gada sākumā. Tomēr jau aprīlī publicētajā ziņā par remonta gala termiņiem vairs ne pušplēsta vārdiņa. Un tobrīd iedzīvotāji kļūst pavisam tramīgi.

komentārs sociālajos tīklos

Divarpus gadus jau remontē! Jaunu jau sen varēja uzcelt. Kaut kādi ukraiņu vai baltkrievu viesstrādnieki, lēnām žāvājoties tur staigā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie bērnudārza teritorijas sastaptā Zina zina stāstīt, ka būvdarbu termiņš sen jau garām. Arī māmiņas, kuru bērni piereģistrēti “Čiekuriņa” grupiņās, gausos remontdarbus izskaidrot nespēj – informācija no pašvaldības puses esot visai skopa.

Ieilgušo būvdarbu dēļ aptuveni 100 bērnu ik dienu tiek vesti uz turpat Kapsēdē esošo Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolu, kur mācību klases pārvērstas bērnudārza vajadzībām, tostarp arī ierīkotas guļamistabas.

Agija Admidiņa
bērnudārza ”Čiekuriņš” vadītāja

Bez Tabu: Šajās telpās bērni nejūtas saspiesti?

Varbūt mazliet, bet darbs notiek un viss notiek. Bērniņi mācās, bērniņi rotaļājas. Gaidīsim savas telpas, varbūt tad nebūsim tik saspiesti.

Jautājot par “Čiekuriņa” dīkstāves iemesliem, Medzes pagasta pārvaldes vadītāja Gunta Konopļeva ir mazrunīga, norādot, ka atbildes meklējamas Grobiņas novada domē. Acīmredzot vietējā pagasta pārvaldniece nav informēta, kas notiek vien pārsimts metru attālajā “Čiekuriņā”. Pēc Bez Tabu izrādītās intereses Kapsēdē ierodas domes pārstāvis, lai viestu lielāku skaidrību.

Gints Ločmelis
Grobiņas novada domes pārstāvis

Būvuzņēmējs, ar kuru bija noslēgts līgums, nevarēja izdarīt visus darbus laicīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība par teju miljons eiro noslēdza līgumu ar uzņēmumu SIA ”Propetex”, kas vēlāk pārtop par SIA ”FFB”, bet vēl vēlāk – par SIA ”GGTC”. Tiesa gan, šī gada oktobrī firma izslēgta no PVN maksātāju reģistra. Uzņēmums, kura patiesais labuma guvējs meklējams Lietuvā, Latvijas Republikai nodokļos palicis parādā teju 50 000 eiro. Līgums par “Čiekuriņa” būvdarbiem lauzts, būvniekam aizbildinoties ar ārkārtējo situāciju un darba roku trūkumu.

“Šī gada 1.decembrī ir noslēgts līgums ar jaunu būvnieku, kas uzvarējis jaunajā iepirkumā un pabeigs šo objektu piecu mēnešu laikā,” piebilst Ločmelis.

Pašvaldības pārstāvis nezina, vai pret sākotnējo būvnieku tiks piemērotas kādas soda sankcijas, taču mierina iedzīvotājus, uzsverot, ka būvdarbi nesadārdzināšoties.

Bez Tabu sazinājās arī ar bijušo būvdarbu vadītāju, kurš atzina, ka šajā situācijā neesot nekādu zemūdens akmeņu. Viss esot pavisam vienkārši – Covid-19 ierobežojumu dēļ būvfirmai radušās finansiālas grūtības, tāpēc arī ticis pieņemts lēmums pārtraukt būvdarbus “Čiekuriņā”. Kā izrādās, tieši pirms termiņa beigām, tādējādi izvairoties no vairākus desmitus tūkstošus liela iespējamā līgumsoda.

Ņemot vērā, ka “Čiekuriņā” tiek veikti arī energoefektivitātes pasākumi, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, tāpēc “Bez Tabu” vērsās projekta uzraugošajā iestādē, vai tiešām pēc līguma laušanas var tik vienkārši pielikt punktu, katram no iesaistītajiem dodoties uz savu pusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna “Bez Tabu” gan atzina, ka gala lēmums attiecībā pret līguma lauzēju gan vēl neesot pieņemts. Šobrīd notiek pārbaudes.

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm