“Kur mums iet?!” Siguldas pašvaldība izliek seniorus no dzīvokļa; zaudējuši jau otro mitekli

6. septembrī 20:30

Senioru pāri, kurš nav parādā ne centa par īri un komunālajiem pakalpojumiem, Siguldas novada pašvaldība izliek no pašvaldības dzīvokļa.

“Bez Tabu” redakcijā vērsies senioru pāris Lauma un Ludis, kuri jau 20 gadus dzīvo daudzdzīvokļu namā Siguldā, Lakstīgalas ielā, pašvaldībai piederošā dzīvoklī. To viņiem tūkstošgades sākumā pašvaldība ierādīja pēc tam, kad nojauca namu, kurā agrāk pāris dzīvoja.

Lauma un Ludis ir izmisumā, jo pašvaldība liek izvākties no dzīvokļa līdz septembra vidum. Seniori nav parādā ne centa par īri un komunālajiem pakalpojumiem. Ierādot konkrēto mitekli, pašvaldība neļāva to privatizēt. Lauma asarām acīs kameras priekšā lūdzās pašvaldībai atļaut turpināt dzīvot konkrētajā miteklī.

Lauma
izmisumā, jo viņu un vīru izliek no dzīvokļa

Iedeva šo dzīvokli, jo mums nebija, kur iet. Līdz šim nekad neesam lūguši pašvaldības palīdzību, maksājot par tās dzīvokli. Arī turpmāk apņemamies veikt visus nepieciešamos maksājumus.

Seniori jau agrāk interesējušies par iespēju privatizēt dzīvokli, bet tas atteikts. “Iepriekšējais mērs teica, ka varēsim dzīvot līdz pēdējai ieelpai! Tagad ir tā, kā ir,” pašvaldības vadības mutisko solījumu atminējās Lauma.

Pašvaldība senioru izlikšanu no dzīvokļa pamato ar to, ka viņiem šī palīdzība dzīvokļa veidolā vairs nepienākas, jo pēc mātes nāves Ludis īpašumā ieguva viņas vienistabas dzīvokli. To gan Ludis drīz vien pārdeva par 9 tūkstošiem eiro, jo bijis neliels un nepiemērots dzīvošanai diviem.  “Kopš tā laika sākās “ejiet ārā, ejiet ārā!”,” – tā Lauma.

Lauma
izmisumā, jo viņu un vīru izliek no dzīvokļa

Kad sākās domes draudi, bija pat tā, ka atnāca viena pašvaldības darbiniece un bļaustījās, lai mēs ejam ārā. Prasīju: uz kurieni mums iet? Atbildēja, lai ejam tur, kur vairs nekad nebūs jāmaksā. Ņemiet paladziņus un soļojiet uz Miera ielu [kapiem].

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpašumā iegūstot dzīvokli vai gūstot ienākumus no nekustamā īpašuma pārdošanas, iedzīvotāji zaudē iespēju saņemt pašvaldības palīdzību – vairs nedrīkst dzīvot pašvaldības miteklī, informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sintija Gulbe.

Sintija Gulbe
Siguldas novada pašvaldības pārstāve

Tā ir palīdzība cilvēkam, kuram nav, kur dzīvot. Tādā gadījumā jāinformē pašvaldību, un dzīvoklis tiks nodots kādam citam. Ir vesela virkne cilvēku, kura gaida vietu, kur dzīvot.

Par 9 tūkstošiem eiro, ko seniori ieguva, pārdodot nelaiķes mitekli, Siguldā, spriežot pēc piedāvājumiem sludinājumu vietnē, nav iespējams iegādāties dzīvokli.

Senioru pāris pašvaldības rīcību uzskata par nežēlīgu, jo reiz bija jau spiesti izvākties no mitekļa mājā, ko nojauca, cerēja, ka šis dzīvoklis būs kā kompensācija līdz mūža galam. Tāpat viņi uzskata, ka bija netaisnīgi noteikt aizliegumu privatizēt mitekli.

Pašvaldības pārstāve Gulbe nemācēja paskaidrot, kāpēc vietvara neatļāva privatizēt konkrēto mitekli, bet norādīja, ka viņi bija informēti par to īres līgumā. Ja seniori līdz noteiktajam termiņam neizvāksies no dzīvokļa, pašvaldība vērsīsies tiesā, informēja vietvaras pārstāve Gulbe. Arī Lauma un Ludis prāto par tiesāšanos ar pašvaldību, tādējādi cerot panākt neizlikšanu no mitekļa.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm