tv3.lv

Kurzemē applūst zeme pie slēpošanas kalna; vietējā biedrība vaino kaimiņu patvaļīgā būvniecībā

2021. gada 15. februārī 20:08

Raimonds Bokums kopš 2012. gada apsaimnieko Volzbaha kalnu Vaiņodes tuvumā. Drīz vien arī izveidota biedrība, lai nomātu un labiekārtotu pašvaldībai piederošo vietu, kas savulaik bijusi ļoti populāra slēpotāju vidū.

Ar pašvaldības un arī dažādu Eiropas fondu līdzfinansējumu kalns attīrīts no apaugumiem, izbūvētas kāpnes, izvietots apgaismojums. Teritorija visiem brīvi pieejama, ieejas maksas nav. Ziemas prieku baudītājiem gan jārēķinās, ka šeit nav nekādu pacēlāju. Raimonds to neuztver kā problēmu, jo šķēršļus rada pavisam citi faktori.

Kaimiņš, pirms dažiem gadiem veicot dīķa attīrīšanu, izveidojis arī uzbērumu jeb dambi, paceļot ūdens līmeni dīķī. Tiesa gan, tajā pašā laikā tiekot appludināta Volzbaha kalna nogāze.

Raimonds akcentē, ka uzbērums izveidots pretlikumīgi, proti, patvaļīgi un bez saskaņošanas ar vietējo pašvaldību un būvvaldi. Biedrība arī jau vērsusies vietvarā un Valsts vides dienestā, taču nekāda rezultāta vēl neesot. “Bez Tabu” ierašanās dienā sastapt kādu atbildīgo no Vaiņodes novada domes neizdodas, taču vēlāk saņemam komentāru no izpilddirektora.

Normunds Pāvils
Vaiņodes novada domes izpilddirektors

Bez Tabu: Vai šis te uzbērums ir patvaļīga būvniecība?

Jā!

Bez Tabu: Kā tad īpašnieks to skaidro, kāpēc viņš tā ir rīkojies?

Es saprotu laikam, ka iepriekš ir tas stāsts, kad es vēl šeit nestrādāju, lai pasargātu savas zivis. Teiksim tā. Cilvēki gāja makšķerēt… Lai viņš varētu audzēt zivis. Kaut kā tā.

Vaiņodes novadā savas būvvaldes nav. Šie jautājumi uzticēti kaimiņiem no Priekules novada. Būvvaldes vadītāja “Bez Tabu” atklāj, ka problēmas risināšana patiešām esot ieilgusi.

Ineta Butāne
Priekules novada būvvaldes vadītāja

Mēs bijām iedevuši termiņu līdz 31. janvārim. Viņš mums, tas kaimiņš, ir atsūtījis lūgumu pagarināt šo te termiņu saistībā ar ārkārtas situāciju un viņš arī zvanīja un teica, ka viņam šo te projektu izstrādā sertificēts hidroinženieris. Nu, visticamāk, mēs pagarināsim to termiņu. Mums ir tas mērķis šo situāciju atrisināt. Bet, ja pēc tiem pāris mēnešiem projekts nebūs iesniegts, mēs sāksim administratīvo tiesvedību. Tā tiešām būs pēdējā iespēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” noskaidro, ka kaimiņos rosās savulaik Latvijā labi zināmais uzņēmējs Andris Griģis, kurš no plašākiem komentāriem gan izvairās. Griģis uzbērumu pie dīķa nemaz neuzskatot par dambi, bet gan par ceļu. Kāpēc vispirms veikti būvdarbi, bet tikai pēc tam tie saskaņoti, Griģis neatbild.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm