Lai atpestītu “mīļoto” un dārglietas no Madonas, kundze šķiras no tūkstošiem eiro

Astoņus mēnešus ilga un cerību pilna sarakste ar kādu vīrieti pensionārei no Kurzemes noslēgusies pavisam nelāgi – kavalieris aiz restēm, arestēts dārglietu sūtījums, kā arī patukšots dāmas maciņš.

Sveika! Esmu Alekss Tooms. Esmu dzimis Latvijā, bet mamma mani maziņu aizveda dzīvot uz Vāciju. Tagad esmu inženieris uz kuģa. Drīz braukšu no Jemenas ostas uz dzimteni. Šo to esmu sapelnījis, un ar Tavu palīdzību to visu gribu nosūtīt uz Latviju. Tad varēsim kopā mierīgi dzīvot!

Aptuveni tāda ir laika ziņā apjomīgās sarakstes esence, izmantojot vispirms “WhatsApp”, pēc tam “Skype”. Pensionāre vēl joprojām tā arī nav redzējusi vaigā savu digitālo vēstuļdraugu. Vārds pa vārdam… un tad seko izšķirošās frāzes par atgriešanos dzimtenē un vēlmi būt kopā ar latvieti.

“Es tā diezgan izvairīgi runāju, bet viņš atklāti izstāstīja visu savu dzīvi…” “Bez Tabu” stāsta raidījuma skatītāja.

Izkrata sirdi, lai iekarotu maku

Kālab tieši pensionārei no Latvijas sūtīta vērtīgā paciņa, izskaidrojuma nav, pat adresātei viss šobrīd ir kā miglā tīts. Tiesa gan, kurzemniece neredzēja, nejuta nekādus šķēršļus, lai atturētos no naudas skaitīšanas, tādējādi šķiroties no vairākiem tūkstošiem eiro.

Vispirms sūtījums no Jemenas tiek aizturēts Kiprā. Vīrietis, būdams pie sasistas siles, jo visa bagātība atrodas paciņā, lūdz samaksāt 1700 eiro. Tas ar salīdzinoši vieglu roku arī tiek izdarīts. Tad paciņa no Kipras aizceļo jau līdz Latvijai, kur to atkal arestē. Turklāt arī it kā iepazītais, bet tomēr – mistiskais kungs – ierodas Latvijā. Jupis rāvis – arī Latvijā dzimusī persona tiek aizturēta.

Zelts, dimanti un žūksnis “piķa”

pensionāre no Kurzemes

Ja viņš nebūtu neko nopietnu domājis, tad viņš nebūtu ne paku sūtījis uz mana vārda, ne arī viņš būtu braucis. Jo viņš bija Romā iesēdies [lidmašīnā], rakstīja, ka drīz būs Rīgā. Tad es viņam uzrakstīju, cikos nāk autobuss uz Liepāju, lai es viņu varu sagaidīt. Gaidīju, gaidīju. Nav. Beigās viņš uzrakstīja, ka ir saņemts ciet.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gan paciņa, gan nu jau droši nodēvējamais digitālais alfonss-krāpnieks it kā tiekot aizvesti uz Madonu. Sūtījumā esot salikts lērums dārglietu un vairāk nekā 160 000 eiro skaidrā naudā. Lai sūtījumam noņemtu arestu, Alekss lūdz pensionāri ieskaitīt naudu kurjeram.

Kundze ar mokām esot savākusi 5000 eiro. Nauda galvenokārt ņemta no savulaik pārdota nekustamā īpašuma. Arī šoreiz nauda ar vieglu roku aizskaitīta pēc uzticību iekarojušā vīrieša norādījumiem, ticot, ka visi finanšu līdzekļi tiks atdoti pēc paciņas atgūšanas.

pensionāre no Kurzemes

Man teica, ka nauda ir samaksāta un man kuru katru brīdi tiks nosūtīta paka. Gaidu, gaidu, gaidu… Pēc kādām piecām, sešām dienām atnāk ziņa, ka vajag vēl 1500 maksāt par kaut kādu kavējumu.

Un arī tas tiek izdarīts…

Kundze arī atklāj, ka līdz pat intervijai ar “Bez Tabu” Latvijā dzimušais, Vācijā dzīvojošais un Jemenā strādājošais vīrietis raksta, ka Madonā ir auksti, iedotas plānas drēbes. Neviens nelaižot ārā, taču sarakstīties gan ļauj. Tas, protams, ir vēl viens apšaubāms moments.

Pensionāre apmaksu veic “Latvijas Pastā” ar naudas pārskaitīšanas kompānijas “Western Union” starpniecību. Tūkstoši ieskaitīti, bet pakas kā nav, tā nav. Turklāt Aleksa atbrīvošanai arī nepieciešama nauda – 10 000 eiro starptautiska jurista pakalpojumiem. “Tas palīdzēšot visu atrisināt. Bet es teicu, ka man tādas naudas nav. Tad teica, lai vismaz četrus tūkstošus ieskaita, jo pārējo varēs segt no paciņā esošās naudas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija: Uz Madonu nevienu neved

Ja notiek aizturēšana, tad visbiežāk persona tiek nogādāta īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, – tā par krāpnieku leģendu un Madonas pieminēšanu izbrīnu pauž Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Lai arī vēl joprojām grūti noticēt, taču pensionāre, kura pirms pusotra gada atvadījās no vīra, bet bērni laimi meklē ārvalstīs, tikai tagad sāk apjaust, ka tikusi apkrāpta. Lasot pa diagonāli pensionāres pieredzēto, likumsargu pārstāvis uzsver, ka šis ir klasisks romantiskās sarakstes krāpšanas gadījums.

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Šo te krāpnieku mērķis patiesībā ir radīt šos ticamos stāstus, viņu mērķis ir iedraudzēties ar jums, it kā veidot attiecības.

Seksa video un nauda

Iegūstot uzticību, notiek manipulatīvas darbības. Viens no scenārijiem ir finansiālas palīdzības lūgšana, otrs – krietni intīmāks un uz šantāžu vērsts. Nereti sarakstēs tiekot uzjundīta vēlme pēc attālināta seksa. Un tas notiek pie ieslēgtas videokameras. Jau pēc akta sākas personas šantažēšana – nauda vai arī video tiks parādīts draugiem. Rinkevics norāda, ka arī Latvijā šādā veidā tikuši izkrāpti pat desmitiem tūkstošiem eiro.

Kurzemniece, kura iztukšojusi savus uzkrājumus, nu plāno vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, taču policijas pārstāvis uzsver, ka visos tamlīdzīgos gadījumos atgūt naudu esot gandrīz neiespējami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kundze, vēršoties “Bez Tabu”, vēlējusies izstāstīt savu pieredzi, lai tā būtu kā vēl viens jauns piemērs, kā noteikti nedarīt.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm