tv3.lv

Latviešu kultūras centrs – “tualete pilsētas centrā”. “Saskaņai” pietuvinātais iesmej par Daugavpils Vienības nama apčurāšanu

15. jūnijā 19:56

“Ērta tualete pilsētas centrā” – tā par latviešu kultūra centra – Vienības nama – fasādi Daugavpils sirdī sociālajā tīklā izsakās Konstantīns Astašonoks, pilsētas mēra Andreja Elksniņa (“Saskaņa”) uzticības persona. Sacīto Astašonoks papildinājis ar kadriem, kuros redzams uz Vienības nama jaušami urinējošs vīrietis.  Astašonoks iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās kandidēja uz deputāta vietu Daugavpils domē no partijas “Saskaņa” saraksta, bet netika ievēlēts. Bez “siltas vietas” viņš gan nepalika –  kļuva par  nodaļas vadītāju pašvaldības komunālajā uzņēmumā.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Konstantīns Astašonoks piedalījās ar lozungu “atbrīvot pilsētu no stihiskām izgāztuvēm, kurās tā slīkst”, kas liek domāt, ka viņš iestājas par tīrību un kārtību pilsētā. Ironiskā kārtā Astašonoks nu tiek vainots urinēšanā pilsētas centrā. Viņš sociālajā tīklā “Facebook” rakstījis: “Neatradām tualeti, bet pēc tam atcerējāmies, ka ir viena tualete pilsētā! Ļoti ērta tualete pilsētas centrā!”. Tekstu viņš papildinājis ar fotoattēliem, kuros nojaušams, ka iemūžināta urinēšana uz latviešu kultūras centra Daugavpilī – Vienības nama – fasādes.  Vienības nams pagājušā gadsimta 30. gados celts par tautas ziedojumiem, tajā aktīvi darbojas Daugavpils Latviešu biedrība. Tāpat Vienības namā mājo Daugavpils teātris un Latgales Centrālā bibliotēka.

“Ļoti ērta tualete pilsētas centrā”, jeb “Saskaņas” uzticības personas publisks nesmukums

Ar tekstu par Vienības nama fasādi kā “ļoti ērtu tualeti” un nepiedienīgajiem fotoattēliem Astašonoks izpaudies cita vietējā iedzīvotāja Oļega Burinska publikācijas komentāru sadaļā. Burinskis ir Latvijas atlētisma un kultūrisma federācijas prezidents. Viņam Vienības nama pagrabstāvā ir sava sporta zāle. Burinskis sociālajā tīklā aktīvi kritizē vietējo varu, Krievijas politiku, 9. maija (“Uzvaras dienas”) svinētājus un pauž atbalstu Ukrainas tautai cīņā pret okupantiem. Diskusijās iesaistās daudzi, arī oponenti, tai skaitā Astašonoks. Astašonoka publicētajos fotoattēlos, kuros iemūžināta jaušamā urinēšana, visdrīzāk, redzamas Vienības nama durvis, pa kurām klienti dodas uz Burinska sporta zāli un bērni uz dažādām nodarbībām.

Foto: ekrānuzņēmums no “Facebook”

Burinskis norādīja arī uz kādu “Facebook” “troļļu” lapu “Latgales Benders” , kurā naski izsmej viņu, Latvijā vadošos politiķus, kuri cīnās pret padomju mantojumu, iesmej par atbalstu Ukrainai, bet lapā nekritizē Daugavpilī valdošo partiju “Saskaņa”. “Troļļu” lapā publicēti arī ne visai asprātīgi attēli, kas turpina iesmiet par Vienības namu (konkrēti – vietu, kur atrodas sporta zāle) kā tualeti. Pēc Burinska domām, Astašonoks ir saistīts ar šo lapu.

Oļegs Burinskis
gadiem ilgi sporto Vienības namā

Hormoni ”iesit” pa galvu, atskrien šurp. Viņam te jāpakrata dzimumlocekli. Viņš ir slims cilvēks, psihopāts! Atveru mājaslapu [”Facebook”], skatos, ka krata dzimumlocekli. Šis ir arhitektūras piemineklis, vēsturiska celtne. Rāda, kā laistās, onanē, nezinu, ko viņš tur darīja.Viņš ir par impēriju, putinists, visus ”nafig”, Ukrainu ”nafig”. Šis [Vienības nams] ir latviešu kultūras centrs. Te izkārts Ukrainas karogs, mana persona te ir – viss tas, ko viņš neieredz, kas viņu uzkurina. Tas viss savācies kaudzē, tāpēc viss izlija. Tā kā cilvēkam ar smadzenēm ne visai, kas cits atliek – jāskraida un jākrata loceklīti.

Uz “tualeti” pilsētas centrā aicina atbildīgais par Daugavpils uzkopšanu

Pašvaldību vēlēšanās Astašonoku neievēlēja domē, bet pēc vēlēšanām, kad par mēru kļuva Andrejs Elksniņš,  viņš ieguva amatu Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumā. Astašonoks ir atbildīgais par uzkopšanas darbiem pilsētā.

Oļegs Burinskis
gadiem ilgi sporto Vienības namā

Viņš [Astašonoks] ir mēra cilvēks, kurš pirms vēlēšanām izpildīja viņa [Elksniņa] rīkojumus: kādam “uzbraukt”, par kādu pabaumot. Mērs uzvarēja, par to viņš dabūja vadošu amatu komunālajā uzņēmumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās ar Astašonoku, kurš par pausto sociālajā tīklā kameras priekšā nevēlējās runāt, bet žurnālists viņu iztaujāja telefonsarunā. Sākotnēji viņš noliedza, ka profils, no kā publicēti komentāri, ir viņa.

Sarunas fragments

Žurnālists: Jūs tas bijāt?

K. Astašonoks: Neko nevaru pateikt. Nē. Neko nekomentēšu, vēlreiz atkārtoju.

Žurnālists: Kāpēc?

K. Astašonoks: Kāpēc man jākomentē kaut kādi murgi, kurus kāds publicējis?

Žurnālists: Bet tas tika izlikts no jūsu profila.

K. Astašonoks: No kāda mana profila? Par ko jūs vispār runājat?

Sarunas turpinājumā Astašonoks gan nenoliedza, ka komentārus publicējis viņš, bet norādīja, ka attēlos redzamais vīrietis esot kāds cits, tāpat vairījās atzīt, ka runājis par Vienības namu.

sarunas fragments

Žurnālists: Jūs mudināt cilvēkus to darīt [urinēt] uz šīs mājas?

K. Astašonoks: Tur rakstīts, ka es apmīzu durvis vai fitnesa centru, Vienības namu? Es tur tā esmu uzrakstījis?

Žurnālists: Bet tur redzama tā ēka.

K. Astašonoks: Jūs varat pierādīt, ka tas ir Vienības nams?

Žurnālists: Pēc logiem var saprast.

K. Astašonoks: Ziniet, cik daudz tādu logu Latvijā? Es to bildi atradu internetā.

Žurnālists: Jūs tad nesakāt cilvēkiem, ka tur ir tualete un ka tur var nokārtoties?

K. Astašonoks: Jūs ko? Jokojat? Jūs žurnālists, profesionālis, bet zvanāt par tādu murgu?

Žurnālists: Kāpēc tas ir jāpublicē, jārāda tā?

K. Astašonoks: Kur es to publicēju? Es viņam to komentāros uzrakstīju. Mēs apmaināmies komentāriem. Mums tāda spēle ar Oļegu Burinski.

Burinskis publiski uzrunājis Daugavpils mēru Andreju Elksniņu ar sekojošu ierakstu: ”Mēra kungs, kā jūs komentēsiet to, ka viens no jūsu partijas līderiem un deputāta kandidāts […] apčurā mūsu Vienības nama durvis, un lepni to izliek sociālajos tīklos?” Par Astašonoka izpausmēm internetā ziņots likumsargiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daugavpils mērs Elksniņš: “Ko mēs komentēsim? Katru čurājošo muļķi?”

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš raidījumam pauda cerību, ka “čurājošā puisēna” lietu godam atrisinās Valsts policija (VP).

Andrejs Elksniņš
Daugavpils mērs

Ko mēs komentēsim? Katru čurājošo muļķi? Es noteikti zinu, ka Astašonoks tas nav. Policija šobrīd pārbauda, bet es noteikti zinu, ka tas nav viņš. Ir pieprasītas visas kameras. No juridiskā viedokļa: ja kaut kas tur stāv, kas tas ir? Viltus čurāšana? Es arī tagad varu pieiet un apstāties, un tu mani nobildēsi.

Neņemot vērā, kurš iemūžināts fotoattēlos, “Bez Tabu” lūdza Elksniņam komentēt Astašonoka izteikumu par “ērtu tualeti pilsētas centrā”, proti, vai tā piedien runāt pašvaldības uzņēmuma pārstāvim. Elksniņš gan vairījās to komentēt.

Vēlāk sociālajā tīklā Astošonoks stāstīja, ka attēlos redzamais vīrietis esot Oļega Burinska dēls Artūrs. Būdams alkohola reibuma stāvoklī, esot urinējis uz Vienības nama durvīm. Burinskis vecākais noliedza šādu versiju, norādot, ka dēls ir krietni brangākas miesasbūves. Pēc Burinska domām, Astašonoks nu izvēlējies sliktu aizstāvēšanās taktiku.

Valsts policijā raidījumu informēja, ka ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), par ko piemēro naudas sodu no četrpadsmit līdz simt naudas soda vienībām.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm