Latvijas “geizeris” vai dabas katastrofa? Iedzīvotājus pārsteidz “ceļa burbuļošana” pie Ķekavas

“Šis skaitās normāli? Par pastāvīgo smaku nerunāsim.” Zem sociālās tīklošanas vietnē “Twitter” publicētā video, kas skatīts tūkstošiem reižu, līdzcilvēki steidz izvirzīt teorijas, kas un kurš fiksētajā situācijā vainojams.

Komentējot “ceļa burbuļošanu”, kāds ieminas par gāzes noplūdi, cits atminas, ka jau pērn šajā vietā vienmēr nācies aizturēt elpu smakas dēļ, bet vēl viens hipotēzes autors aicina novērtēt jauno Latvijas geizeri.

“Bez Tabu” ierodas Alejās, Ķekavas novadā. Izkāpjot no automašīnas, nāsīs uzreiz iesitas visai interesants smārds. Pateicoties mātei dabai, “geizeris” atpūšas, proti, video fiksēto vietu nu klāj sniega un ledus kārta. Tomēr smaka jūtama tik un tā.

Un potenciālais vaininieks jeb smakas avots atrodas vien pāris metru no “geizera”. Šeit izbūvēta SIA “Ķekavas nami” Svīkuļu kanalizācijas sūkņu stacija.

Ķekavas novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Ķekavas nami” galvenais inženieris pārstāvis telefonsarunā norāda, ka itin neviens neesot sūdzējies, kaut arī pašam šī situācija esot zināma gadu gadiem. Cēlonis meklējams zem ceļa seguma, kur ierakts kanalizācijas spiedvads.

Video gan parādām Rīgas Tehniskās universitātes Ceļu un tiltu katedras vadošajam pētniekam Viktoram Haritonovam, kurš uzreiz atzīst, ka šeit, visticamāk, jāveic remonts. Eksperts piekrīt, ka, turpinoties burbuļošanai, drīz vien konkrētajā vietā var rasties izskalojumi, iesēdumi un pat ceļa iegruvums.

Pēc “Bez Tabu” izrādītās intereses konkrēto sūkņu staciju momentā apsekot aiztraukušies dienesta inspektori.

Valsts vides dienests

VVD līdz šim nebija saņēmis informāciju no iedzīvotājiem par iespējamu vides pārkāpumu Katlakalnā, Alejās. Saņemot informāciju no “Bez Tabu”, VVD nekavējoši veica norādītās teritorijas – sūkņu stacijas un tai pieguļošo zonas apsekošanu, lai novērtētu vai nav izveidojusies avārijas situācija, kā tas varētu šķist pēc iesūtītā video materiāla. Vienlaikus veikta saziņa ar Ķekavas novada atbildīgajām personām par ziņoto problēmsituāciju. Pārbaudes laikā netika konstatēta atklāta/redzama neattīrītu notekūdeņu novadīšana vidē, bet tika konstatēta neattīrītiem notekūdeņiem raksturīgā smaka. VVD vērš uzmanību uz to, ka sūkņu stacijas ir neatņemama notekūdeņu pārvades sistēmas daļa, kura nodrošina sistēmas satura plūsmu uz attīrīšanas iekārtām. Sūkņu staciju tuvumā nav izslēgta notekūdeņiem raksturīgā smaka. Konkrētajā situācijā pēc pirmatnējās informācijas, kas saņemta no kanalizācijas tīklu apkalpojoša operatora, komunālo pakalpojumu sniedzēja, un pārbaudes laikā konstatētā, avārijas situācija nav iestājusies, kā arī nav indikāciju par vides piesārņojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VVD arī piebilst, ka informāciju iespējama piesārņojuma gadījumā var sniegt VIDES SOS lietotnē vai ziņot par novērotām avārijas situācijām OKC diennakts dežurējošo operatoru tālruni 26338800.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm