“Latviski nē…” Daugavpils autoskolas kursi par ES naudu – krievu valodā, ignorējot līgumu

24. janvārī 19:45

No valsts saņemot Eiropas Savienības Sociālā fonda līdzekļus par kursu rīkošanu, Daugavpilī reģistrēta autoskola SIA “Impērija Group” māca bezdarbniekiem smagās automašīnas vadītāja prasmes. Kursants ziņo, ka nodarbības notiek krievu valodā, ignorējot līgumā noteikto par mācīšanu valsts valodā.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās jēkabpilietis Gints, kurš, pašlaik būdams bezdarbnieks, ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību pieteicās bezmaksas smagās automašīnas vadītāja kursiem. Bezdarbnieku apmācību, no NVA saņemot Eiropas Savienības naudu, Jēkabpilī nodrošina Daugavpilī reģistrēta autoskola “Impērija” (SIA “Impērija Group”).

Šā gada sākumā, uzsākot mācības autoskolā, Gints bija nepatīkami pārsteigts, jo atskārta, ka teorijas apmācība notiek krievu valodā, lai gan līgumā noteikts, ka tai jānotiek latviešu valodā.

Gints
cīnās par savām tiesībām un latviešu valodu

Aizejot uz pirmo nodarbību, biju izbrīnīts – kāpēc viss ir krievu valodā? Domāju, ka vēlāk kaut kas mainīsies, bet nē, vairākās nodarbībās mācīja krievu valodā. Tur ir vairāki pasniedzēji, visi runāja krieviski. Ja līgumā rakstīts, ka jābūt latviešu valodā, tad jāpasniedz valsts valodā. Grupas lielākā daļa bija izbrīnīta.

Gints raidījumam uzrādīja vairākus video, kuros iemūžinātas teorijas nodarbības. Video dzirdams mācību process krievu valodā, ik pa laikam pasniedzēja cenšas pārtulkot sacīto, tomēr viņas sacītais latviešu valodā ir grūti uztverams, norādīja Gints, uzsverot, ka līgums neparedz apmācību bilingvāli.

“Īsti nevar saprast, ko viņa stāsta. Krieviski, tad latviski. Pasniedzēji mainījās, visi runāja krieviski,” norādīja Gints.

Autoskola kursantiem izdalījusi informatīvus materiālus, kuros atrodams arī praktiskās apmācības (braukšanas) instruktora tālruņa numurs. Uzdodoties par kursantu, “Bez Tabu” žurnālists sazinājās ar instruktoru un pārliecinājās, ka viņš nepārzina valsts valodu un braukšanas apmācību nodrošina tikai krievu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās ar SIA “Impērija Group” valdes priekšsēdētāju Marinu Cipinu, kura sākotnēji noliedza, ka nodarbības notiek krievu valodā. Kad žurnālists norādīja, ka viņa rīcībā ir video liecības, kurās dzirdamas neatbilstības līgumā noteiktajam, autoskolas pārstāve taisnojās, ka apmācība notiek bilingvāli, tomēr arī šādi to neparedz līgums.

Raidījums sazinājās arī ar NVA, kurā solīja veikt pārbaudi. Ja konstatēs pārkāpumus un autoskola tos nenovērsīs, NVA neizslēdz sadarbības pārtraukšanu.

Vairāk “Bez Tabu” sižetā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm