tv3.lv

Leģendārā “Gros Auto” darbinieki joprojām bez algas; firmu bijušā īpašnieka atraitne sola neslēpties

“Bez Tabu” skatītājs Georgs savu pirmo nopietno darba pieredzi un ierakstu CV iegūst autodaļu veikalā un servisā, ko apvieno nosaukums “Gros Auto”. Tomēr vēl šobaltdien Georgs šo pieredzi atminas ar kamolu kaklā un tukšu maku.

“Par visu ziemu neesmu dabūjis algu. Cerēju, ka izmaksās, bet nesanāca. Un no tā brīža firma vairs neeksistē,” atklāj servisa bijušais darbinieks.

Georgs šā gada 8. martā pilnībā sarauj saites ar tā brīža darba devēju. Kompāniju vēl 90. gados izveidoja Gunvaldis Groskops, kurš 2020. gada decembrī tika atrasts miris automašīnā ar šautu brūci. Groskops, iespējams, paveica pašnāvību. Tiesa gan, jau tobrīd “Gros Auto” grupa piedzīvoja nopietnu finansiālo slogu jeb parādsaistības. Tik lielas, ka ar tām neesot tikuši galā arī jaunie saimnieki.

“Pēdējo algu saņēmu 2021. gada novembrī. Tad bija ierakstīta arī pirmā vēstule Valsts darba inspekcijai. No manas un manu kolēģu puses. Bija uzrakstīti vairāk nekā astoņi iesniegumi par kompānijas rīcību,” turpina Georgs.

Valsts darba inspekcija apstiprina “Bez Tabu”, ka pret vairākiem ar “Gros Auto” saistītiem uzņēmumiem noritējusi lietvedība. Iepriekš SIA “Gros Auto Grupa” valdes priekšsēdētājs inspekcijai skaidrojis, “ka darba samaksas izmaksa noteiktajos termiņos aizkavējusies, jo uzņēmumā samazinājusies naudas plūsma”. Firmas vadītājs arī aizbildinājies ar rezerves daļu pieprasījuma sezonalitāti un Covid-19 pandēmijas atstātajām sekām. Par dažādiem pārkāpumiem izteikts kā mutiskais brīdinājums, tā arī piemērots pat administratīvais sods.

Valsts darba inspekcija

Hronoloģiski pēdējā iesniegumā, kas Valsts darba inspekcijā saņemts saistībā ar SIA “Gros Auto Grupa”, iesniedzējs norāda, ka viņš ir, iespējams, nepamatoti atbrīvots no darba, un par to ir arī vērsies ar prasību tiesā. Tajā brīdī uzņēmums vēl bija aktīvs. Valsts darba inspekcija uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedības par iespējamiem pārkāpumiem. Uzņēmums uz Valsts darba inspekcijas uzaicinājumiem nereaģēja, neiesniedza pieprasītos dokumentus, kā arī nelūdza atlikt dokumentu iesniegšanas termiņu. Tā kā uzņēmums tika likvidēts, uzsāktās administratīvā pārkāpuma lietvedības tika izbeigtas, jo nav juridiskas personas, ko saukt pie atbildības. Valsts darba inspekcija par minētajiem apstākļiem un situāciju informēja iesniedzēju, kā arī vēlreiz izskaidroja iesniedzējam tiesības vērsties tiesā (ko viņš jau bija izdarījis pirms vēršanās Valsts darba inspekcijā) .

“Bez Tabu” rīcībā ir informācija, ka sausā atstāto darbinieku skaits sasniedz vismaz 20 personas. Algas neesot izmaksātas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tikmēr pēc publiski pieejamās informācijas, SIA “Gros auto” nodokļu parāds vien pārsniedz vienu miljonu eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Gros Auto” grupā ietilpst vairāki uzņēmumi. Un nākamais pieturas punkts ir pāris firmu juridiskā adrese Latgales priekšpilsētā, kur pārsteidzošā kārtā sastopam Groskopa atraitni. “Nē, nu, kā, mums strādā juristi visi. Viss taču notiek tāpat.”

Pie nu jau slēgtā “Gros Auto” servisa un veikala Maskavas ielā sastaptā Gunvalža Groskopa atraitne nevēlas plašāk runāt kameras priekšā, tostarp arī komentēt parādsaistības ar bijušajiem darbiniekiem. Tā vietā firmai pietuvinātā persona norāda, ka pašreiz esot uzsākts firmas (vienas no) likvidācijas process, iesaistīti arī tiesu izpildītāji.

Sazinoties ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi, tās priekšsēdētājs Andris Spore neapstiprina “Bez Tabu”, ka ar SIA “Gros Auto”, SIA “Gros Auto GP” vai SIA “Gros Auto Grupa” būtu saistīts kāds no tiesu izpildītājiem. Tikmēr arī iepriekš uzrunātais firmu pārstāvis Māris Feldbergs ar “Bez Tabu” nekomunicē.

Tikmēr Georgs pauž, ka cerības beidzot saņemt algu esot niecīgas. Kolēģi jau vērsušies tiesā ar kolektīvo prasību, un arī tur lietā nekādu jaunumu pašreiz neesot.

Groskopa atraitne gan mierina, ka neviens pazust negrasās un parādus atmaksās. Nav tikai zināms, kādā secībā un kad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts darba inspekcijas komentārs:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm