tv3.lv

Lembergs ar saviem roņu “selfijiem” sadusmo dabas draugus: “Kāds tas ir piemērs iedzīvotājiem?”

21. martā Ventspils mēra Aivara Lemberga sociālā tīkla “Facebook” profilā parādījās dabas aizstāvjus satraucoši attēli. Ventspils priekšnieks, smaidot pozē pie roņu mazuļa, no kura pēc neskaitāmiem atgādinājumiem būtu jāturas 50 metru attālumā. “Liekas, ka tas ir tik elementāri, bet redz, kāda Ventspils ir draudzīga pilsētā, ja ar mēru priekšgalā netiek ievērota nekāda drošība,” raksta “Bez Tabu” skatītāja Agnese.

2018. gada 22. martā 10:50

Satrauktā skatītāja ir neizpratnē par Ventspils mēra Aivara Lemberga “selfijiem”: “Ventspilī, visur tiek ziņots skatīties no droša attālumu, nebarot utt. Vai patiešām tik elementāri grūti ir to ievērot?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” sazinājās ar Ventspils domi, lai saprastu mēra rīcības motivāciju, taču pagaidām komentāri nav sniegti – par tiem ziņosim tuvākajā laikā.

Tikmēr Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka no roņu mazuļiem nepieciešams turēties 50 metru attālumā. “Pirmais un galvenais – neiet roņiem klāt! Tie ir savvaļas dzīvnieki, un, ja nākt viņiem tuvu klāt un bakstīt, tie var stipri iekost un brūce dzīs ļoti ilgi,” brīdina Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna. “Mazie ronēni šādi atpūšas un mēģina saulītē sasildīties pirms došanās jūrā, cilvēka klātbūtne dzīvnieku iedzen tikai liekā stresā”. “No personīgā viedokļa varu teikt – ja reiz šādas bildes ar Venstpils mēru ir nokļuvušas, tad viņam noteikti vajadzētu publicēt arī mūsu izveidoto infografiku, kur skaidri norādīts, kā jārīkojas, ja jūras krastā sastapts ronēns,” stāsta Rēna.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm