Saturs turpinās pēc reklāmas

“Līdz pautiem un vēl dziļāk!” Rīdzinieks strostē pašvaldību par nenopļauto zāli galvaspilsētā

Pie raidījuma “Bez Tabu” vēršas rīdzinieks Jānis, kurš ir viens no īpašniekiem zemesgabalam Kārļa Ulmaņa gatvē. Un katru vasaru Jānis sakopj arī piegulošo teritoriju. Taču tieši šovasar Jānis piesaka savdabīgu zāles pļaušanas streiku. Un sava loma ir atvēlēta arī Rīgas pašvaldībai.

2020. gada 13. augustā 8:58
Jānis
vairs nepļauj

Lai gan nopļāvis es esmu divas reizes jau, uzpļāvu arī savu mazo pļaujmašīnu uz šampanieša pudeles, kas bija iemesta zirgskābenēs, un tad – taisni tajā brīdī, kad es tur remontēju un taisījos, saņēmu vēstuli. Draudu vēstuli no Rīgas domes Administratīvās inspekcijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Dokumentā minēts, ka Jānim ar steigu ir jānopļauj īpašumam piegulošā teritorija, proti, zāles strēmele ietves abās pusēs. Jānis to uzskata par absurdu ultimātu, jo vairākās vietās Kārļa Ulmaņa gatvē vēl joprojām nav nopļautas pilsētai piederošās teritorijas.

Krietni virs 20 centimetriem

Jānis
vairs nepļauj

Tur ir tā līdz pautiem un vēl dziļāk tās vecās zāles. Mūsu izcilās dāmas, kas dzīvo Jūrmalā, deputāti, ministriņi, prezidentiņi… Viņiem kas – mūžīgi acis ir aizlietas vai kas viņiem, ka viņi neredz, caur kādiem džungļiem viņi iebrauc Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Rīgas pilsētā nekustamajos īpašumos un piegulošajās teritorijās zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus. Taču pie Jūrmalas šosejas Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā nemaz nav nepieciešams metramērs, lai saprastu, ka zāles garums krietni pārsniedz atļauto augstumu.

Jānis
vairs nepļauj

Vecās zirgskābenes – ļoti labi izskatās [joks]. Vēl tikai latvāņu trūkst. Vienīgā trūkst. Tad būtu pilns komplekts. Ja es redzētu, ka šeit ir viss nopļauts, bet man pie mājas ne, man būtu kauns. Protams, ka es negaidītu nekādus aktus. Es mestos virsū kaut vai ar manikīra šķērītēm.

Par savas sētas priekšu esot jārūpējas bez vārda runas

Līdzās Jāņa īpašumam atrodas autoplacis. Un iepretim tam “Bez Tabu” ierašanās dienā zāle pat ir garāka nekā Jāņa it kā nesakoptajam īpašumam. Vai arī šīs teritorijas saimnieks ir saņēmis vēstuli no Administratīvās inspekcijas.

Uldis
teritorijas saimnieks

Ik pa laikam jau bija. Vienkārši šonedēļ nebija laika. Tagad atvedām pļaujmašīnu. Jānopļauj jau ir. Vispār nekādas runas nevar būt [ka nepļaus]. Ko tad mēs par tādiem sīkumiem, ja paši savu priekšu nevaram [sakopt], nu, tad es nezinu… Pārāk daudz mēs prasām no citiem un paši nedarām.

Jānis ir izbijis Rīgas domes deputāts un tagad uzskata, ka galvaspilsētas rātsnamā acīmredzot valda lielas nekārtības un savējo piesegšana. Administratīvā inspekcija gan norāda, ka zemes īpašniekus nešķirojot un pret visiem vēršas vienādi.

Rīgas domes Administratīvā inspekcija

Inspekcija apsekošanu veic neatkarīgi no īpašuma piederības vai valdījuma veida. Inspekcija par konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem sagatavo un nosūta vēstules arī valsts un pašvaldības atbildīgajām personām.

Pašvaldības īpašumi pārtop par džungļiem

Vien dažus desmitus metrus no Jāņa mājas Jaunpils ielā atrodas kāds visai nesakopts īpašums. Izrādās, tas pieder pašvaldībai. Turklāt – tas ir krietni vien nesakoptāks nekā “Bez Tabu” skatītāja saimniecība. Ņemot vērā, ka atrodamies Pārdaugavā, dosimies pie atbildīgās izpilddirekcijas, kas tur rūpi par teritoriju šaipus Daugavai.

Inese Meiere
Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve

 Viena no izpilddirekcijas funkcijām ir teritorijas sakopšana un sakārtošana. Diemžēl situācija ir tāda, ka, pieņemot šā gada pašvaldības budžetu, netika piešķirti līdzekļi šo mūsu funkciju īstenošanai. Līdz ar to teritoriju sakopj un sakārto Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Izpilddirekcija jau laikus esot iesniegusi sarakstu ar pļaušanas darbiem, taču līdz pat 6. augustam līdz galam viss vēl neesot padarīts. “Ir tā, ka ne vienmēr tie darbi tiek veikti ļoti operatīvi un laikus. Acīmredzot tas ir resursu nepietiekamības jautājums.”

Jānis
vairs nepļauj

Kamēr nebūs nopļauts tur, es šeit pļaut netaisos. Viss! Pietiek! Likums visiem esot vienāds, kārtība esot visiem vienāda. To es gribu panākt ar savu ņemšanos un ārdīšanos.

Naudas visam nepietiekot

Rīgas domes Satiksmes departaments zāles pļaušanu veicot trīs reizes gadā un tikai ceļu sadalošajās joslās un satiksmes rotācijas apļu zonās. Tiesa gan, arī likstas ar Kārļa Ulmaņa gatvi tikšot atrisinātas. “Šī teritorija nav mūsu pārziņā, bet mēs esam sazinājušies ar īpašniekiem, un tuvākajā laikā tā tiks nopļauta,” atzīst departamenta pārstāve Ilze Dimante.

“Šīs nedēļas laikā pašvaldības zemes tiks sakoptas,” sola Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve, piebilstot, ka cilvēki darbosies arī nedēļas nogalē, “jo tas ir aktuāli”.

No neoficiālas, taču ļoti uzticamas, informācijas izriet, ka visu problēmu saknē ir nauda. Proti, pilsētas maciņš esot labi patukšots un zāles pļaušanas darbiem nemaz nevarot atvēlēt tik daudz līdzekļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Savukārt, runājot par K. Ulmaņa gatvi, tad Jānis savu darbu jau esot paveicis, bet pašvaldības atbildīgie darbinieki, cik nu līdz šim spējuši, tik arī izdarījuši.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas