tv3.lv

Lielas spraugas, lūkas vietā caurums, pārlūzusi sija: “Rīgas namu pārvaldnieka” jumta renovācijas “meistardarbs” gadiem kaitē mājai

9. jūnijā 20:33

2019. gadā veiktā Ceļinieku ielas 14. daudzdzīvokļu nama Rīgā jumta renovācija, kas izmaksāja 8,5 tūkstošus eiro, izrādījusies nekam nederīga. Apsaimniekotājs “Rīgas namu pārvaldnieks” jau vairākus gadus nenovērš renovācijas brāķus.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Lauma, kura pirms diviem gadiem iegādājās divus augšējā stāva dzīvokļus Ceļinieku ielas 14. namā. Mitekļos uzsākts kapitālais remonts. Lauma ātri vien pēc mitekļu iegādes pamanīja, ka no bēniņiem dzīvokļos pil ūdens.

2019. gadā apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) darbinieku brigāde veica jumta renovāciju, kas iedzīvotājiem izmaksāja 8,5 tūkstošus eiro. Pamanot ūdens iekļūšanu miteklī, Lauma, uzkāpjot bēniņos, konstatēja, ka renovācija ir nekam nederīga: vietā, kur bija paredzēts izveidot jumta lūku, atstāts prāvs caurums, kā arī visam jumtam pa perimetru un ap skursteni atstātas pamatīgas spraugas. Šo neizdarību dēļ namā uzkrājas nokrišņi, kas bojā konstrukcijas. Pa visām šīm atverēm namā nonāk nokrišņi.

Foto: Laumas foto

Lauma
cieš paviršās junta renovācijas dēļ

Otrajā stāvā dzīvo cilvēks ar invaliditāti. Bieži esam gājuši pie viņa runāt. Ir bijis tā, ka lietus laikā ūdens gāžas pat pie viņa lejā. Tas nozīmē, ka tas “čakarē” visu māju! Ar kaimiņiem runāja, kā notika renovācijas nodošana. Mājas pārvaldniekam patīk iedzert. Pēc iedzīvotāju stāstītā, pie mājas pārvaldnieka pēc paraksta par būvdarbu pieņemšanu būvnieki aizgāja ar šņabja kasti. Dabūja parakstu, un aiziet!

2021. gada septembrī Laumas augšstāva dzīvoklī iebruka griesti, vienai no jumta nesošajām sijām iegāžoties mūsu dzīvoklī. Lauma stāstīja (stāstīto apliecinot ar fotoattēliem), ka sija bija sapuvusi, un atradās tieši zem izzāģētā jumta cauruma, kas bija atstāts bez lūkas. Lauma ir pārliecināta, ka tieši ilgstoši bēniņos lijušais ūdens “nobeidza” siju.

Foto: Laumas foto

Lauma
cieš paviršās junta renovācijas dēļ

Vēl pirms sijas iegāšanās dzīvoklī Būvvalde atzinumā uzrakstīja, ka mitrums, kas iekļūst, var bojāt nesošās konstrukcijas.

Lauma raidījumam stāstīja, ka jau aptuveni divus gadus ar nepacietību gaida, kad RNP veiks renovācijas absurdo kļūdu labojumu un nomainīs siju, bet, lai gan apsaimniekotājam adresēti vairāki iesniegumi, teju nekas nav izdarīts. Vietā, kur jumtā bija atstāts prāvs caurums, kur projekts paredzēja lūku, uzstādīta pagaidu lūka, un uz bēniņu grīdas izklāta plēve. Savukārt spraugas visapkārt jumtam un ap skursteni aizvien nav aizdarītas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

RNP pārstāve Una Grenevica raidījumu informēja, ka pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās namu apsaimniekošanas uzņēmuma iekšējās kontroles mehānisms konstatējis nebūšanas pirms dažiem gadiem veiktajā jumta renovācijā.

Una Grenevica
RNP pārstāve

Uzņēmumā izprotam notikušā sekas, līdz ar to paātrinātā kārtā šā mēneša (jūnija) laikā paredzam, ka visi vajadzīgie darbi tiks novesti līdz rezultātam. Esam izvērtējuši notikušo. Plānojam, ka nākotnē tas vairs neatkārtosies.

Tāpat RNP pārstāve Grenevica informēja, ka darbinieki, kuri ir atbildīgi par konkrēto situāciju, atbrīvoti no amata.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm