Lielveikals Ādažos pēdējā brīdī atsaka nomas vietu Ziemassvētku eglīšu tirgotājam; cilvēki paliek bez darba

2022. gada 5. decembrī 1:07

Uzņēmējs Mārcis jau deviņus gadus Ziemassvētku laikā pārdod eglītes Rīgas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem. Jau kopš vasaras viņš uzcītīgi organizējis un plānojis ierīkot tirdzniecības vietu pie lielveikala “Apelsīns” Ādažos, taču īsi pirms svētkiem viņa iecere izkūpējusi vējā.

Mārcis, kurš Ziemassvētku vakaru ik gadu pavada tirdzniecības placī, lai sagādātu prieku citiem, stāsta, ka nomas vietu pie t/c  “Apelsīns” sācis plānot un organizēt jau jūlijā, kad devies uz Ādažiem, kur ar lielveikala administrācijas pārstāvjiem sarunājuši – nomas vieta pie pašas galvenās ieejas būs rezervēta viņam. Septembrī uzņēmums sagatvojis līgumu un vīrietis bijis varen priecīgs, taču viss izvērtās pavisam citādāk, nekā viņš bija gaidījis.

Kādā rudens dienā Mārcim paziņojuši, ka nomas vieta veikala priekšā tomēr atdota kādam citam, taču, lai kaut kā atlīdzinātu, piedāvāts ierīkot egļu tirdzniecības placi otrpus veikalam, pie “Lido” restorāna. Par to uzņēmējs nav bijis sajūsmā, taču piekritis, jo atrast jaunu nomas vietu tik īsā laikā bijis teju neiespējami. Uzņēmums solījis trīs dienu laikā līgumu parakstīt, taču ne pēc trim dienām, ne nedēļas un divām Mārcis tā arī solīto dokumentu nav sagaidījis. Pēc ilgiem pūliņiem vīrietim izdevies ar veikala pārstāvi sazināties, taču atbilde viņu pamatīgi šokējusi. Izrādījies, ka abas vietas esot aizņemtas un līgumu ar Mārci neviens neparakstīs.

T/c “Apelsīns” pārstāve uzņēmējam paskaidrojusi, ka nepatīkamajā pārpratumā vainojama veikala vadības maiņa, taču vīrietis ir neizpratnē – ko tagad iesākt ar pasūtītajām eglītēm, kas drīzumā ceļos no Vācijas uz Latviju, un ko teikt darbiniekiem.

Mārcis
Eglīšu pārdevējs

“Sanāk, ka divi cilvēciņi palikuši bez darba ir. Viens vispār bija paņēmis, puisis, atvaļinājumu kā katru gadu – viņš pie manis strādā. Un mīnuss ir tāds, ka es pasūtīju tam rajonam, jo es zinu, ka tur privātās mājas ir, lielās eglītes iet projām, pasūtīju eglītes attiecīgi kaut kādas, nu, “uz lielu ciparu”. Aptuveni tur uz trijiem, pieciem tūkstošiem. Viņiem tur bardaks ir vadībā noteikti. Tas, ka viņiem tur vadība nomainījās, es jau neesmu vainīgs.”

Tirdzniecības centra “Apelsīns” vadība intervijai ar raidījumu “Bez Tabu” nepiekrita, nosūtot rakstveida komentāru e-pastā.

T/c “Apelsīns” administrācija

“Mēs saprotam Jūsu izrādīto interesi, bet T/c “Apelsīns” kā privāto tiesību subjektam nav pienākuma sniegt intervijas un publiski komentēt savu saimniecisko darbību un divpusējas attiecības, kā arī komentēt saraksti, kas izpausta trešajām personām, pārkāpjot korespondences noslēpumu. Ja kāda persona uzskata, ka T/c “Apelsīns” ir rīkojusies prettiesiski un tādēļ tai ir nodarīti zaudējumi, šai personai ir tiesības vērsties pie T/c “Apelsīns”, ko viņa joprojām nav darījusi, lai gan tika aicināta. Tāpat personai ir tiesības vērsties tiesā ar attiecīgu prasību. Civiltiesiskus strīdus T/c “Apelsīns” televīzijā nerisina un, ņemot vērā potenciālo tiesvedību, arī nekomentēs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ādažu novada pašvaldībā skaidro, ka palīdzēt atrisināt Mārča un T/c “Apelsīns” administrācijas nesaprašanos nevarot, taču domnieki aicina uzņēmēju nenokārt degunu – novadā esot kopumā 17 citas tirdzniecības vietas, kas pieder pašvaldībai vai privātpersonām. Izrādās, ka arī pļavā adresē Rīgas gatve 7, blakus tirdzniecības centram “Apelsīns”, ir viena no nomas vietām, un Mārcim nebūtu jāraizējas par pircēju plūsmu – tā būšot tikpat liela kā pie paša veikala. Arī citas nomas vietas lielākoties atrodoties pilsētas centrā, piemēram, pie veikala vai tirgus.

Monika Griezne
Ādažu novada pašvaldības pārstāve

“Viņš var nākt uz klientu apkalpošanas centru Gaujas ielā 33A Ādažos vai arī Carnikavā, Stacijas ielā 5, tāpat arī viņš var atvērt mūsu tīmekļvietni www.adazi.lv, paskatīties sadaļā “Pakalpojumi” un atrast visas 17 tirdzniecības vietas, kā arī veidlapas, kā pieteikties.”

Taču ir arī kāds āķis: nomnieku kontaktinformāciju domē gan nevarot iedot, jo to neļauj personas datu aizsardzības likums. Kā ar zemes īpašnieku sazināties, paliek katra paša ziņā. Ādažu novada pašvaldības jurists Agris Grīnvalds aicina meklēt informāciju kadastrs.lv vai zemesgrāmata.lv publiskajā datubāzē, kur par samaksu iespējams noskaidrot zemes īpašnieka vārdu. Tālāk kontaktinformāciju var meklēt sociālajos medijos vai kādā citā veidā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm