Liepājā jau divus gadus no pagalma neizdodas “aizvākt” nelaiķu automašīnas

Pie daudzdzīvokļu dzīvojamā nama Liepājā stāvēšanai atstātas divas automašīnas. Izrādās, tās neviens nav kustinājis vismaz divus gadus, jo īpašnieks ir miris.

2020. gada aprīlī aizsaulē devās kaimiņš – automašīnas “Opel” saimnieks. Tā paša gada decembrī no dzīves atvadījās arī iedzīvotāja sieva, kura tā arī neesot pārņēmusi vīra atstāto mantojumu. Turklāt kundze pati atstājusi savu transportlīdzekli – “Mazda” – bez novēlēšanas.

Gunta
biedrības “Tisē 61” valdes priekšsēdētāja

Tā mēs sākām no 2021. gada janvāra cīnīties par mašīnu aizvākšanu, jo mums kā biedrībai nav nekāda sakara ar šīm mašīnām. Ne mēs esam mantinieki, ne mēs esam valdītāji, ne arī kreditori… Nekas! Mēs neko nevaram iesākt!

Biedrība vēršas Liepājas pilsētas domē, pašvaldības policijā, arī Valsts policijā, taču visi no iedzīvotāju problēmas vairās kā no mēra.

Gunta vēl atklāj, ka nelaiķes tuvinieki esot atteikušies no mantojuma, tostarp arī automašīnu, pārņemšanas. Līdz ar to biedrība uzskata, ka pašvaldībai tad arī ir pienākums iesaistīties, veicot automašīnu evakuēšanu no nama pagalma, tādējādi atbrīvojot iedzīvotājiem stāvvietu diviem transportlīdzekļiem.

Liepājas pilsētas pašvaldības policija

Pašvaldības policijas ieskatā tieši biedrība “Tisē 61” ir ieinteresētā persona, kuras intereses ir aizskartas. Un tieši biedrība var lūgt piekritīgu zvērinātu notāru atklāt mantojumu. Tas biedrībai tika izskaidrots vairākās atbildes vēstulēs.

Biedrība gan nevēloties tērēt līdzekļus no mājas uzkrājuma, dzelžaini uzskatot, ka tas tomēr ir pašvaldības pienākums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja automašīnas netraucē satiksmei un nerada riskus drošībai, tad pašvaldībai un vietējiem likumsargiem nemaz neesot tiesību ķerties klāt bezmantinieka mantai, tā norāda Rīgas apgabaltiesas zvērināta notāre Ilze Metuzāle.

Ja mantinieku nav, visa manta pāriet valsts, atsevišķos gadījumos – pašvaldības paspārnē. Tiesa gan, neatkarīgi no tā esot jāuzsāk mantošanas process, ko iniciēt varot tieši Guntas pārstāvētā nama biedrība. Lai arī mantošanas procesa uzsākšana ir maksas pakalpojums, I. Metuzāle iedzīvotājus mierina, – tas izmaksāšot dažus desmitus eiro.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm