tv3.lv

Liepājnieki nikni: būvfirma no Liepājas pamet pusratā vairāku namu renovāciju

Liepājā, Ventas ielā, grūti nepamanīt nesen renovētu daudzstāvu dzīvojamo māju. Arī kaimiņu nams piedzīvo pārmaiņas, tiesa gan, – “uz papīra”. Būvdarbiem vajadzēja beigties vēl vasaras sākumā. Tomēr, kā norāda vietējie iedzīvotāji, šeit viss notiekot vēl lēnāk nekā gliemeža ātrumā.

2020. gada 13. novembrī 20:13

Viens no sarūgtinātajiem dzīvokļa īpašniekiem Zigfrīds atklāj, ka būvnieks vēl pirms būvlaukuma pamešanas centies sasmelt izlieto ūdeni, proti, iekļauties noteiktajā termiņā. Arī tā izrādījās vien apņemšanās “uz papīra”. Strādnieki piekrāsoja renovēto fasādes daļu, pārvietoja sastatnes, noņēma vairākas palodzes un… pazuda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” gan novēro rosību pie Ventas ielas nama. Atklājas, ka renovācija nemaz neturpinās. Augstumā strādājošā brigāde gluži vienkārši atbraukusi, lai savāktu būvniekam iznomātās sastatnes.

Zigfrīds
sarūgtināts dzīvokļa īpašnieks

Bet tas nav pirmais. Viņam [būvfirmai] esot kādi pieci šādi objekti. Nu, viņš laikam naudu, cik varēja, tik paņēma, un tālāk, ar Dievu!

Arī daudzstāvu nama Dzintaru ielā renovāciju uzņēmusies firma “Ekovalis Latvija”. Taču, kā novēroja “Bez Tabu”, šeit šobrīd situācija ir vēl bēdīgāka. Apkārt mētājas būvdarbu draza. Ēka daļēji aplikta ar vati, kas lietus laikā jau paguvusi izmirkt. Daļa mājas gan ir renovēta, taču, gluži kā Ventas ielā, arī šeit viss atstāts pusratā. Arī šā nama siltināšanai vajadzēja notikt stingrā SIA “Liepājas nama apsaimniekotājs” (LNA) uzraudzībā.

Valentīna
nikna uz būvfirmu

Visādas baumas klīst. Ko es varu pateikt? Mums kā iedzīvotājiem ir pilnīgi vienalga, vai tas “Ekovalis Latvija” bankrotēs vai nebankrotēs, kas ar to notiks. Mums ir jāprasa atbildība no LNA. Un, ja mums būs jāiet uz tiesu, mums būs jāiet uz tiesu ar LNA, jo cilvēki ir pilnvarojuši LNA.

“Liepājas namu apsaimniekotāja” projektu vadītājs Kārlis Beihmanis apstiprina, ka iepriekšējais līgums ar uzņēmumu “Ekovalis Latvija” ir lauzts. Tāpat arī noslēgusies cenu aptauja par nama Ventas ielā 6 “ieziemošanu”, lai nākamā gada pavasarī, piesaistot citu būvfirmu, varētu turpināt ēkas renovāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmums “Ekovalis Latvija” par pusdarītajiem darbiem pat saņem naudu. Summa sasniedz vairākus simtus tūkstošus eiro. Atklājas, ka firma ir vietējā – juridiskā adrese reģistrēta privātmāju rajonā.

Saruna pie “Ekovalis Latvija” juridiskās adreses

Sieviete: Reģistrēts ir, bet viņa te nav, te ir tikai adrese.

Bez Tabu: Tikai adrese? Un, ar ko tad mēs varētu runāt, pārstāvis kāds?

Sieviete: Nav te neviena. Diemžēl, bet es jums nevaru līdzēt.

Bez Tabu: Jums nav nekādas saistības ar “Ekovalis Latvija”?

Sieviete: Man personīgi nav.

Par “Ekovalis Latvija” neizdarību ziņo arī vietējā prese. Vasaras vidū Lietuvas uzņēmuma vadītājs Latvijā vēl nekomentēja pusratā atstātos darbus.

Guntis Šalts
SIA “Ekovalis Latvija” vadītājs

Nekādu komentāru pagaidām nesniegšu. Nu, kaut kad varbūt arī sniegšu, bet pagaidām, šodien, uz doto brīdi neko nesniegšu.

“Liepājas namu apsaimniekotājs” uzsver, ka pret būvnieku ir uzsāktas vairāku sankciju piemērošana, tostarp arī līgumsodu pieprasīšana, tādējādi iedzīvotājiem projekta turpināšanai nevajadzētu sadārdzināties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiebilst, ka “Ekovalis Latvija” vadītājs sižeta tapšanas laikā uz “Bez Tabu” zvaniem vairs neatbildēja.

Ņemot vērā, ka līdzekļus projektu īstenošanai piešķīra arī valsts finanšu institūcija “Altum”, jautājām organizācijas pārstāvei, kas notiks turpmāk.

“Altum” komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm