tv3.lv

“Ligzdotājiem bīstami?” Grīziņkalna parka apmeklētāji norāda uz pārāk zemu piestiprinātiem putnu būriem

2021. gada 6. maijā 19:27

Šogad Grīziņkalna parka teritorijā uzstādīti vismaz desmit jaunu putnu būru, tomēr parka apmeklētājiem ir aizdomas, ka tie uzstādīti krietni par zemu.

Pastaigājoties pa parka teritoriju, “Bez Tabu” skatītājs novērojis, ka daži no putnu būrīšiem piestiprināti ļoti zemu – cilvēks ar roku tos varot aizsniegt. “Bez Tabu” devās uz pieminēto parku, lai noskaidrotu, cik augstu tie piestiprināti.  Pirmais būrītis pie koka pienaglots 2 metru un 36 centimetru augstumā – teju identisks augums ir Pakistānas garākajam cilvēkam. Vēl kāds cits būrītis atrodas 2 metru un 33 centimetru augstumā, taču atrodam arī tādu, kas piestiprināts divu metru augstumā.

Koka lietu meistars Andis Krivms iesaka būrus izlikt 3–5 metru augstumā – tam ir vairāki iemesli.

Andis Krivms
Koka lietu meistars un putnu būrīšu izgatavotājs

Tas ir līmenis, kurā dabiski veidojas dobumi, kad zari izpūst. Tāpēc tādā augstumā jāliek būrīši. Arī tāpēc, lai tie nebūtu viegli pieejami. Divi metri būtu par zemu. Tas ir pilsētā, huligāni to var paņemt un notriekt.

Ja šogad esi nolēmis pats savām rokām izgatavot putnu būri, koka lietu meistars stāsta, ka svarīgi atcerēties dažas nianses. Būrīša iekšpusei jābūt neēvelētai, arī skrejas caurumam jābūt pielāgotam attiecīgajam putnam – strazdam 50 mm, pārējiem dobumperētājiem 35 mm.

“Rīgas meži” katru gadu apseko parkos izvietotos putnu būrus, nomainot tos, kuri savu laiku nokalpojuši – šoreiz kārta pienākusi Grīziņkalna parkam.

Jānis Lediņš
Rīgas dārzu un parku daļas vadītājs

Putnu būrus uzstāda parka dārznieki ar saviem palīgiem. Būrus piestiprina, kāpjot uz trepēm. Augstumam jābūt tādam, lai putni var mierīgi ligzdot. Viss atkarīgs no tā, cik mums veikls kāpējs bijis.

Nereti putnus var sastapt ligzdojam pat pastkastēs, koku dobumos, kā arī uz jumtiem un balkona.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm