tv3.lv

Likums – sīkums? Nosprostota tauvas josla Daugavmalā Jēkabpils pusē, pārvietošanās, “ripojot” pa krauju, satraucas iedzīvotāji

2020. gada 23. aprīlī 9:30

Jēkabpils novadā, apdzīvotā vietā Daugavas krastā, privātīpašuma saimnieks uzslējis žogu tauvas joslā, tādējādi krietni apgrūtinot iedzīvotāju un atpūtnieku pastaigas gar Daugavu.

“Bez Tabu” redakcijā vērsies Jēkabpils puses iedzīvotājs Raimonds, kurš nereti pastaigājas gar Daugavu Jēkabpils novada Ābeļu pagastā. Konkrētā apkaime ir dzīvojamo māju un dārziņu rajons, kur esošie īpašumi netraucē pastaigu gar Daugavu (tiek ievēroti tauvas joslas nosacījumi), tomēr viena īpašuma sēta stiepjas līdz pat stāvas krasta kraujas augšējai malai. Raimonds ir neizpratnē, uzskata, ka Zvejniecības likumā paustais par tauvas joslu konkrētā privātīpašuma saimniekam ir vien tukša skaņa.

Raimonds
ziņo par tauvas joslas aizbūvēšanu

Vēlos vērst jūsu uzmanību uz kādu īpašumu Daugavas krastā, Jēkabpils pusē. Īpašnieks šajā vietā ir uzcēlis sētu līdz pašai upes kraujai, kas apgrūtina/padara neiespējamu pārvietošanos gar Daugavas krastu. Pievienoju foto un kadastra datus. Vai Jūsu spēkos ir ko darīt šai gadījumā? Paldies! Likums nosaka, ka tauvas joslu mēra no kraujas malas iekšzemes virzienā.

Foto: BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

“Bez Tabu” pārliecinājās, ka konkrētajā īpašumā žogs patiesi izbūvēts līdz kraujas malai. Par šādu risinājumu neapmierināti ir vairāki uzrunātie vietējie iedzīvotāji un atpūtnieki, kuri norāda, ka konkrēto posmu gar īpašumu ir ļoti apgrūtinoši mērot, piemēram, pastaigu cienītājiem un makšķerniekiem, jo nākas kāpt lejā pa stāvu nogāzi. Uzklausītie arī uzskata, ka nav ievēroti tauvas joslas nosacījumi.

Zvejniecības likums nosaka, ka, lai varētu brīvi pārvietoties, šeit jānodrošina 10 metru plata tauvas josla. Tāpat likums nosaka, ka ” tauvas joslas platums tiek skaitīts: gar upju un ezeru kraujiem krastiem — no krasta nogāžu augšmalas, turklāt tauvas joslas platumā ietilpst arī zeme no ūdenslīmeņa līdz krasta nogāzei un pati nogāze”.

“Bez Tabu” izdevās sastapt arī īpašuma saimnieku. Turpinājumā sarunas fragments.

Sarunas ar īpašuma saimnieku fragments

Īpašuma saimnieks: Tur nav tauvas joslas.

Žurnālists: Kā? No kraujas malas taču mēra.

Īpašuma saimnieks: Nē. Pie manis bijušas visas iespējamās Latvijas komisijas. Viss ir pārbaudīts.

Žurnālists: Es lasu likumu: no kraujas malas uz iekšzemi mēra.

Īpašuma saimnieks: Aizbrauciet uz Krustpils Būvvaldi. Tauvas josla tiek mērīta no ūdenstilpes.

Žurnālists: Bet ja ir krauja, tad no kraujas malas.

Īpašuma saimnieks: Saprotiet, šis nav mans jautājums. Es nopirku zemi tādu, kāda tā ir. Tauvas josla nomērīja no ūdens (lejā), nevis no kraujas malas.

Žurnālists: Jums Būvvalde visu to skatījās, ja?

Īpašuma saimnieks: Mani ”nočekoja”, ieskaitot KNAB. Arī KNAB ir sūdzējušies cilvēki. Par to, ka Ābeļu pagasts ir piešķīris tādu zemesgabalu, kur nepareiza tauvas josla.

Krustpils novada Būvvaldes, kas uzrauga būvniecības procesus arī Jēkabpils novadā, vadītāja Gunta Kursīte raidījumam norādīja, ka šāda aizstiepšanās līdz kraujas malai nav atļauta. Žogu līdz pašai kraujas malai var uzsliet tikai kā pagaidu risinājumu, lai ierobežotu būvdarbu teritoriju (pašlaik īpašumā notiek būvdarbi). Vaicāta, vai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā Būvvalde pārliecināsies par to, lai gar īpašumu varētu brīvi pārvietoties pa tauvas joslu, Būvvaldes vadītāja Kursīte atbildēja: “Droši vien. Līdz ko ēku nodos ekspluatācijā, tad skatīsies. “

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kursīte piebilst, ka “pašā saknē laikam bija kļūda, ka Valsts zemes dienests bija nepareizi iemērījis robežas. Viņš pa savu robežu uzlicis žogu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm