tv3.lv

Madonā un Skaistkalnē izgāžas centralizētais eksāmens angļu valodā. Skolēniem eksāmens, visticamāk, būs jāpārraksta

Vismaz 37 Latvijas vidusskolēniem, visticamāk, nāksies pārrakstīt angļu valodas eksāmena rakstisko daļu. Kļūdu pieļāvuši eksāmena vadītāji, kuri neizdalīja eksāmena izdales materiālu.

2018. gada 26. martā 19:40

19 Madonas Vakara un neklātienes vidusskolas, 10 Skaistkalnes vidusskolas, kā arī 8 Valles vidusskolas audzēkņiem, kuri angļu valodas eksāmenu kārtoja Skaistkalnes vidusskolā, visticamāk, nāksies jūnijā doties uz Rīgu, lai pārrakstītu centralizētā eksāmena daļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie “Bez Tabu” vērsusies kāda Valles vidusskolas skolniece, kura norāda uz radušos situāciju.

Valles vidusskolas audzēkne

Eksāmena dienā ne eksāmena vadītājs, ne skolas vadība nezināja, ka tēmas ir jāprintē no interneta. Saņēmām eksāmenus, uzrakstījām darbus, beigās noskaidrojām to, ka tēmas tomēr ir bijušas. Mēs neesam vainīgi, ka tās tēmas neizdrukāja. Eksāmena vadītājs par to nav zinājis. Rezultātā mums eksāmens jāraksta vēlreiz.

“Bez Tabu” nepieteiktā vizītē ierodas Skaistkalnes vidusskolā, kur dežurante mūs aizved līdz direktores kabinetam. Ne direktore, ne mācību pārzine skolā neatrodas, abas devušās uz semināru Rīgā. Sekretāre piekrīt sazvanīt skolotāju, kurš vadīja angļu valodas eksāmenu, un jau pēc īsa brīža uz tikšanos ar “Bez Tabu” skolā ierodas vēstures skolotājs.

Skolotājam Ingum Pavinkšnim šī nav pirmā reize, kad uzticēta eksāmena vadīšana. Tas darīts vismaz 10 gadus. Gan latviešu valodas, gan angļu valodas, gan matemātikas centralizētā eksāmena vadīšana ir uzticēta Pavinkšnim, taču šā gada starpgadījums pedagogam noteikti paliks atmiņā.

Ingus Pavinkšnis
Vēstures skolotājs, angļu valodas eksāmena vadītājs

Ir skumji un sāpīgi par to runāt. Saņemot instrukcijas, biju pārliecināts par visu eksāmena materiāla klātbūtni. Koncentrējos uz vietām, kuras man jau bija pazīstamas kā agrāk bijušam eksāmena vadītājam. Pārbaudīju darba lapu skaitu. Man nebija ne jausmas, ka kāda daļa ir jāizprintē.

Šogad centralizētajiem eksāmeniem ieviests jauninājums. Tikai eksāmena laikā skolām tiek izsūtīti rakstiskās daļas temati, kas ir jāizprintē un pēc starpbrīža skolēniem jāizdala. Valsts izglītības satura centra pārstāve Alise Bērziņa stāsta, ka šogad šādas izmaiņas veiktas, jo pērn domrakstu temati tika nopludināti. “Šīs izmaiņas nav pēdējā brīža lēmums. Par tām informējām gan skolas, gan izglītības pārvalžu pārstāvjus jau no mācību gada sākuma, tā kā viņi par to bija informēti,” norāda Bērziņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visticamāk, ka skolēniem 13. jūnijā nāksies doties uz Rīgu, lai atkārtoti rakstītu centralizētā eksāmena rakstisko daļu. Galējo lēmumu vēl pieņems Valsts izglītības satura centra procedūru komisija.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm