Saturs turpinās pēc reklāmas

“Mahinācija lielā apmērā!” Daugavpils autoskola piesavinās Eiropas naudu un “uzmet” 271 klientu

Daugavpilī populāra autoskola ”Impērija” piesavinājusies Eiropas Savienības projekta naudu. Projekta ietvaros autoskolai bija jānodrošina kursantiem teju bezmaksas apmācība C, CE un DE kategorijās, tomēr pēc teorijas apmācības 271 kursants palicis bešā. Autoskolai bija jānodrošina arī praktisko braukšanas apmācību, bet braukšanas nodarbības notika neregulāri, šoferu apmācības iestāde falsificēja braukšanas nodarbību skaitu, lai saņemtu naudu, pārdeva autoskolu, un nu kursanti palikuši ar garu degunu.

2019. gada 19. septembrī 19:35

2018. gadā Daugavpilī populāra autoskola ”Impērija”, kas darbojas SIA ”VILLAS D” paspārnē, uzņēma 590 kursantu, kuriem par Eiropas Savienības naudu Valsts izglītības attīstības aģentūras projekta ietvaros piedāvāja iegūt tiesības C, CE un DE kategorijās. Teorijas apmācība notika bez aizķeršanās, bet nedienas sākās līdz ar praktiskajām braukšanas nodarbībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Autoskolas klienti stāsta, ka praktiskās nodarbības notikušas daudz retāk nekā solīts.

Vjačeslavs
autoskolas klients

Braukšanas nodarbības regulāri tika atceltas. Bija ļoti maz braukšanu. Periodā, kad bija jābūt pat 10 braukšanām, notika tikai viena vai divas. Citiem kursantiem vispār nenotika.

Margarita
autoskolas kliente

Gaidīju, bet nesagaidīju braukšanas. Man notika tikai viena braukšanas nodarbība. Tā notika tikai pēc tam, kad zvanīju un skaidrojos ar autoskolu.

Longens
autoskolas klients

Man bija tikai trīs braukšanas, bet solīja 15.

Autoskolas blēdības: falsificē braukšanas nodarbību skaitu

Vēlāk atklātais šokēja kursantus: lai gan daudzi bija aizvadījuši niecīgu skaitu nodarbību, autoskola Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) bija ar viltu ziņojusi par daudz lielāku nodarbību skaitu, nekā notika patiesībā.

Vjačeslavs
autoskolas klients

Citiem vispār reāli notikušas tikai divas braukšanas, bet reģistrētas 10. Viņi teorētiski jau var doties uz CSDD braukšanas eksāmenu. Kā kursants var būt sagatavots eksāmenam, veicis tikai divas braukšanas?

Margarita
autoskolas kliente

Man notika tikai viena braukšana, bet CSDD datubāzē reģistrētas deviņas.

Longens
autoskolas klients

Tur [CSDD datubāzē] reģistrētas 12 braukšanas, bet reālās braukšanas bija tikai trīs.

CSDD autoskolai atņem licenci, bet tā piesavinās milzu naudu

Ar sūdzībām par braukšanas nodarbību skaita falsificēšanu kursanti vērsās CSDD, kas reaģēja uz sūdzībām.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Tiešām atklājās, ka CSDD reģistrā ierakstīta informācija, ka apmācība ir daudzos gadījumos pabeigta, bet, sazinoties ar klientiem, viņi teica, ka braukšanas apmācība nemaz nav uzsākta vai ir uzsākta tikko. Redzējām datumus, kad ierakstīta informācija par apmācīšanas pabeigšanu. Aizdomīgi daudzos gadījumos tas bija viens datums. Pārkāpumi ir būtiski, sniegta nepatiesa informācija, līdz ar to autoskolai uz gadu atņēmām licenci.

Atņemot autoskolai licenci, CSDD gan piekodinājis ”Impērijas” priekšniecībai, ka tai ir pienākums pabeigt uzsāktās apmācības.

Kursanti un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kas piešķir Eiropas Savienības līdzekļus, bažījas, ka autoskola ar viltu pierakstīja nenotikušas braukšanas nodarbības, lai piesavinātos naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Elīna Purmale-Baumane
Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve

Mūsu nosacījumi bija: uzsākot mācības, kad personas apguvušas 30 procentus no mācību vielas, proti, teoriju, mēs izglītības iestādei izmaksājam avansu, lai autoskola varētu nodrošināt braukšanas nodarbības. Firmai avansā izmaksājām 59 553 eiro.

271 kursants “uz pauzes”

Spītējot nosacījumam, ka kursantu apmācība jāturpina, tā tas realitātē nenotiek. 271 autoskolas klients aizvien nav pabeidzis skološanos, jo nesen SIA “VILLAS D” priekšniecība pārdeva autoskolu, bet, spriežot pēc pašreizējās situācijas, jaunie saimnieki kavējas ar saistību pārņemšanu un pildīšanu.

Elīna Purmale-Baumane
Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve

271 persona palikusi pārtraukuma režīmā, jo autoskola nomainīja īpašnieku. Mēs mēģinām sazināties ar jauno īpašnieku. Viņš neatbild nedz uz telefona zvaniem, nedz e-pasta ziņojumiem. Tālāk tiesiskā ceļā nosūtījām ierakstītu vēstuli šim cilvēkam, lai atsaucas par sadarbības līguma pārslēgšanu. Šobrīd neesam saņēmuši nekādu atbildi.

Valsts izglītības attīstības aģentūrā uzstāj, ka jaunajiem īpašniekiem būtu jāpārņem saistības. Bešā palikušie autoskolas klienti uzskata, ka īpašnieku un SIA maiņa bijusi formāla. Kā stāsta kursanti, autoskola aizvien darbojoties tajās pašās telpās, tās automašīnas turpina kursēt pa Daugavpils ielām, turklāt bijušā saimnieka Vladislava Sivercova sieva Irīna Sivercova arī esot manīta autoskolā. Arī viņas numurs aizvien uzrādās autoskolas mājaslapā.

Telefonsarunā Irīna Sivercova saka, ka nevēlas ieslīgt sarunās ar žurnālistu, vien piebilst, ka autoskolai nepieciešams laiks. Drīzumā būšot zināms risinājums, kā turpināt pildīt saistības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tikmēr kursanti sākuši parakstīt kolektīvu iesniegumu par krāpšanu, ko grasās iesniegt Valsts policijā. Iesniegumu tiesībsargājošajām iestādēm grasās iesniegt arī Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāvji.

Cēla, ko nevar panest

Autoskolas klienti uzskata, ka Valsts izglītības attīstības aģentūra rīkojusies bezatbildīgi, uzticot naudu “Impērijai”, jo, kā izrādījies, tās rīcībā praktiskajām mācībām ir tikai viena kravas automašīna, autoskolas spējas “pacelt” projektu ir apšaubāmas. Par to bažījas arī CSDD.

Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Autoskolai nebija nedz tehnisko, nedz cilvēkresursu, lai šādu apjomu tik īsā laikā varētu paveikt. Mēs konstatējām, ka automašīnai būtu jāstrādā vairāk nekā 24 stundas diennaktī, lai varētu izdarīt to, ko uzrādīja CSDD reģistrā, kā izdarītu.

Valsts izglītības attīstības aģentūrā noraida pārmetumus.

Elīna Purmale-Baumane
Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve

Mēs skatāmies, vai ir saņemta atbilstoša licence, vai autoskolas darbība ir leģitīma, lai varētu nodrošināt pakalpojumu. Mēs nevaram izvērtēt, vai autoskolai var uzņemt 200, 300 vai vēl vairāk klientu, jo atbilstoši normatīvajiem aktiem CSDD autoskolai ir devusi atļauju to darīt.

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas