tv3.lv

“Māja vēl nav pabeigta, bet nepilnības uzrodas viena pēc otras!” ģimene sašutusi par moduļu mājas būvniekiem

Jaunā ģimene nolēma iegādāties koka karkasa moduļu māju. Pirkuma līgumā solīts, – četru mēnešu laikā būs pabeigta līdz pelēkajai apdarei, taču jau trešais gads, kopš noslēgts līgums, bet māja vēl nav gatava.

2021. gada 6. maijā 19:20

Matīss un Kristīne nopirka zemi Siguldā, aplūkoja moduļu māju variantus. Nolēma iegādāties uzņēmumā, kas likās uzticams. Rezultātā gan noslēdza līgumu nevis ar firmu, bet ar uzņēmuma piedāvāto privātpersonu vārdā Mareks.  Bija pārliecināti, ka māja drīz būs gatava un viss būs labi. Par pirkumu nevienam neko neteica, turēja noslēpumā pat no vecākiem, jo gribēja sagādāt pārsteigumu un parādīt jau gatavu ģimenes ligzdiņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Matīss
mājas īpašnieks

2018. gadā parakstījām līgumu ar Mareku (uzvārds), kas apņēmās 80-120 darba dienās veikt moduļu mājas 135 m² platībā montāžu no saviem materiāliem. Visu līgumā atrunāto vēl šodien neesam saņēmuši, lai arī visu summu par māju esam samaksājuši.

Pirmā aizķeršanās sākās ar būvvaldi. Līgumā norādīts, ka arhitekts izstrādās projektu un saskaņos būvvaldē, kas īsti netika līdz galam izdarīts. Mareks un viņa pārinieks Kaspars jau bija gatavi vest māju, lai arī tika iedota tikai pagaidu būvatļauja, mums nācās viņus atturēt, lai netiktu piemērots sods. Kad beidzot būvatļauja tika dabūta, māju atveda un nolika uz pamatiem. Dienā, kad nolika uz pamatiem un dienu pēc tam, stipri lija lietus. Māja tika pielieta, dēļi samirkuši. Sākās puve. To uzzinājām, paceļot vienu no grīdas dēļiem un redzējām puvi. Bija pat izveidojusies sēne. Ja nebūtu iejaukušies, iespējams, māja būtu pabeigta un apakšā viss būtu sapuvis. Tā kā ražotājam norādījām uz puvi, sākās ilgs vairāku mēnešu žāvēšanas process.

Mēs atklājām arī daudzas citas nepilnības: logi tek, ir atkāpes no projekta, nepietiekams grīdas siltinājums (līgumā 35 cm ekovate, bet ir 25 cm). Atklājām, ka mājas moduļi nav savilkti kopā, ir spraugas, ziemā mājas iekšpusē ir sniegs.

Jau divu gadu garumā saņemam atrunas par to, ka darbinieki slimo, nav materiālu utt. Kontaktēties ar mājas pārdevējiem ir ļoti grūti, jo dienām netiek atbildēts uz zvaniem un nekas netiek izdarīts sarunātajos termiņos.

Līgumā norādīto summu ģimene jau sen samaksājusi, bet māja joprojām nav pabeigta. Mājas pārdevēji no intervijas atsakās. “Bez Tabu” uzklausa sertificēta būvinženiera, tehnisko zinātņu doktora Jura Birša viedokli par moduļu māju zemūdens akmeņiem Latvijā.

Plašāka informācija TV3 “Bez Tabu” sižetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm