tv3.lv

Majoru pludmales šarmu bojājot sezonālo kafejnīcu ilgstoši nesavāktie būvgruži

Pastaigājoties pa pludmali, Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju pārsteiguši demontētas kafejnīcas atstātie būvgruži, kurus neviens savākt nesteidzoties jau divas nedēļas.

2020. gada 5. oktobrī 18:02
Jūrmalnieks

Siltajā septembra nogalē, kad pludmale ir pilna ar cilvēkiem, jau aptuveni divas nedēļas stāv nenovākti demontēto vasaras kafejnīcu būvgruži, vadi, terases dēļi. Kas par to atbild?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ierodoties norādītajā “Bez Tabu” skatītāja vietā, arī filmēšanas komanda fiksē atstātos atkritumus. Redzami salauzti pludmales krēsli, terases dēļi, vadi un citas konstrukcijas, kuras bojājot kūrortpilsētas šarmu. Satiktie jūrmalnieki stāsta, ka situācija katru gadu esot līdzīga – kafejnīcām noslēdzot aktīvo vasaras sezonu, kādu mirkli nākas noskatīties uz nesavāktajiem būvgružiem. Tomēr laika gaitā vienmēr viss tiekot savākts.

Šobrīd noslēgti 35 līgumi ar nomniekiem, kuri saimnieko jūras krastā. Aktīvās vasaras sezonai beidzoties, pienākums ir kafejnīcu demontāžu veikt noteiktā termiņā. Šogad tas ir 15. oktobris.

Sandra Brauere
Jūrmalas pašvaldības pārstāve

Pēc vētras, kas bija 17. septembrī, daļa nomnieku terases jau ir demontējuši, citiem tas vēl ir procesā.

Ar fiksētajiem, spēcīgā vēja nodarītajiem postījumiem padalījušies arī “Bez Tabu” skatītāji, kurus mulsinājuši pirms vētras neiztukšotie atkritumu konteineri. Pašvaldības pārstāve stāsta, ka vētrai dome bija gatavojusies, tomēr paredzēt, ka tā būs tik stipra, neesot bijis iespējams. Nākamajā rītā pēc vētras organizēti darbinieki, kas operatīvi pludmali atbrīvoja no sanestajiem atkritumiem. Pašvaldība norāda, ka ziemas sezonā uzmanību pievērsīs vietām, kur pastaigājas vairāk cilvēku – pilsētas centrālajā daļā, kā arī Kauguru un Jaunķemeru pludmalē, kopumā 8 kilometru garumā.

Starp citu, “Bez Tabu” filmēšanas laikā novēro strādniekus, kuri jau rosās ap demontēto kafejnīcu, izvedot tās atstātos būvgružus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm