tv3.lv

Makšķerniek, uzmanies! Kuldīgā jauna copes kārtība, nezinātājs var iekulties nepatikšanās

Ar šā gada 1. janvāri Latvijā stājās spēkā jauna kārtība, kura attiecas uz ļoti daudziem valsts iedzīvotājiem. Ar šo gadu visur, kur līdz šim bija noteikta licencētā makšķerēšana un kuru kūrēja privātie kantori, tās organizēšanu pārņem pašvaldības. Daudzviet šis jautājums jau ir sakārtots, bet vienā no Latvijas populārākajām copes vietām – Ventas rumbā – papīru kārtošana iestrēgusi, un nezinātājs, pats to nenojaušot, var kļūt par likumpārkāpēju.

2017. gada 31. janvārī 20:08

Pilsēta, kurā lido zivis, visos laikos ir bijusi kā magnēts ne vien tūristiem, kuri labprāt bauda nesteidzīgo pilsētas dzīvi un krāšņumu, bet arī kaislīgajiem makšķerniekiem. Jo sevišķi pavasarī, kad upes krastā vīru ar makšķerēm rokās ir vairāk par pumpuriem koku zaros. Kuldīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim kārtība bija, ka 100 metrus pa upi uz augšu no vecā ķieģeļu tilta bija viena zona, no tilta pa upi uz leju, līdz Abavas upes ietekai Ventā, cita zona. Visiem viss bija skaidrs. Bet tagad, kad licencēšana nenotiek, jo nav saskaņoti visi vajadzīgie papīri, iebraucējs var, pašam nezinot, kļūt par pārkāpēju, jo, kamēr tiek skaņoti papīri, puskilometru no Ventas rumbas uz leju ar bada pātagu atrasties ir aizliegts. Bet norāžu, kurā vietā beidzas liegums, nav.

Alberts, makšķernieks

Vismaz zīmes būtu salikuši! Kā lai es zinu, kur tie 500 metri ir? Colštoka nevienam kabatā nav, ar soļiem neviens nemērīs!

Kuldīgas novada domes pārstāve Kristīne Duļbinska skaidro, ka zīmes ir bijušas, bet nolauztas. Ir pasūtītas jaunas. Bet, aprunājoties ar makšķerniekiem, kuri abos upes krastos velk vienu zivi pēc otras, saka, ka nekādas zīmes nav bijušas.

Nāc’ un pras’! Mēs parādīs’

Kā lai nekļūst par pārkāpēju, ja zināms, ka Venta visos laikos ir bijusi simtiem copmaņu iecienīta makšķerēšanas vieta. Pilsētnieki zina, ka orientieris ir kāda neliela, baltu ķieģeļu ēka, ar Kuldīgai raksturīgo dakstiņu jumtu upes kreisajā krastā. To apstiprina arī vietējais zivju inspektors, kurš Bez Tabu klātienē visu parāda. Vietējie pīckotāji saka, ka, ja kādam iebraucējam ir problēmas atrast zīmīgo vietu, lai tik nāk klāt taujāt. Visu parādīs, izstāstīs.

Signāli no ministrijas

Neatbildēts paliek jautājums, kamdēļ pašvaldība nevarēja ļaut uzņēmējiem, kuri šajā jomā darbojas jau gadus desmit, arī turpmāk izplatīt licences? Izrādās, ka ir saņemti signāli no Zemkopības ministrijas, ka ir bijusi aizkavēšanās ar atskaišu iesniegšanu un valstij pienākošos finansējuma pārskaitīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecīgi ministrija var neatļaut darboties tālāk pēc vecās kārtības, un dome lēma, ka paši kūrēs licencēšanu. Nu ir izstrādāts jauns nolikums, bet tas, kā jau ierasts Latvijā, ir jāsaskaņo n-tajās iestādēs ar n-tajiem ierēdņiem. Domē sola, ka zonu teritorijas, kā arī maksa par speciālajām copes atļaujām nemainīsies. Kad atkal atgriezīsies vecā kārtība? Optimistiskākās prognozes – marts. Bet vai tā būs? Kas to lai izzīlē.

Iekritīsi – maksāsi brēkdams!

Ņemot vērā, ka iepriekšējā kārtība bija spēkā gadus desmit, ir jāatgādina, ka kamēr nav atjaunota licenču tirdzniecība, makšķerēšanai atvēlētajā posmā, kur pietiek tikai ar makšķernieka karti, lomā drīkst paturēt vien piecas vimbas. Kad atkal būs licences, tad atkal varēsi lomā paturēt septiņas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm