tv3.lv

Māmiņas Rīgas lidostā spiestas elpot cigarešu dūmus. Lifts izvietots tieši smēķētāju zonā

Jaunā māmiņa Linda kopā ar zīdaini devās uz Rīgas lidostu sagaidīt atlidojam tuviniekus. Piebraucot pie lidostas, viņai nācās izmantot liftu, lai ar bērnu ratiem iekļūtu nokļūtu izlidošanas zonā. Linda bija nepatīkami pārsteigta, kad, atveroties lifta durvīm, izkāpa tieši smēķētavā.

Linda
jaunā māmiņa

Šodien sanāca apciemot Rīgas lidostu. Man līdzi ratos bija mazs ķipars, tāpēc nācās izmantot liftu, lai iekļūtu izlidošanas zonā. Sīkums, ka lifts diezgan nobružāts un netīrs. Lielākā bēda, ka lifts izvietots smēķētāju zonā. Līdz ar to ne vien tiem, kas necieš cigarešu dūmus, bet arī mūsu vismazākajiem sabiedrības locekļiem nākas to visu drazu elpot, jo lifts tomēr kādu brīdi jāuzgaida. Vai nav neloģiski lifta tuvumā izvietot smēķētavas, ņemot vērā to, ka liela daļa lifta izmantotāju tomēr būs mazie pilsoņi un mūsu valsts mazākie ciemiņi?

Lindas sūdzībai piekrīt arī citas lidostā sastaptās māmiņas. Viņuprāt, smēķētavas zonai būtu jābūt tālāk no lifta.

Savukārt vaininieki atzīst, ka vajadzētu uzlikt uzskatāmākas norādes, lai sapratu, kur ir atļauts smēķēt.

Taču lidostas apmeklētāji arī norāda, ka pašu liftu būtu jāatjauno, tas savu laiku, viņuprāt, ir nokalpojis.

Ilze Salna
lidostas “Rīga” pārstāve

Šī ir vēsturiska ēka, kura ir uzbūvēta 1974. gadā. Situācija šobrīd ir tāda, kāda tā ir. Viss mainīsies, kad uzbūvēsim jauno terminālu – jauno ceļu pasažieriem uz izlidošanu. Atvainojamies pasažieriem par sagādātajām neērtībām. Taču ceļš no lifta līdz lidostai ir salīdzinoši īss un šī ir āra teritorija, nekur iekštelpās pīpēt nedrīkst. Mēs iespēju robežās pieskatām pasažierus, lai viņi ievēro izvietotās zīmes. Ne vienmēr visi pasažieri ir apzinīgi.

Pārbūves darbus paredzēts pabeigt 2027. gadā, kas nozīmē, ka māmiņām vēl kādu laiku nāksies paciesties.

Lai gan lidostas pārstāve norāda, ka tikai īss ceļa posms jāmēro cauri cigarešu dūmiem, vides veselības speciālists Ivars Vanadziņš gan situāciju vērtē negatīvi. Viņš skaidro, ka efekts uz veselību, elpojot cigarešu dūmus, ir gluži tāpat kā smēķējot.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm