“Mammīte gulēja, nesaprata, kas notiek!” Vairākkārt plīstot ūdensvadam Preiļos, sirmgalve pakļūst zem ūdenskrituma

Dzīvoklī Preiļos, kurā dzīvo sirmgalve, vairākkārt plīsis pilsētas ūdensvads, plūdi sagandējuši mitekli un mēbeles. Dzīvokļa saimniece nolaidībā vaino vietējo komunālo uzņēmumu. Pašvaldībai piederošais uzņēmums gan pārmetumiem nepiekrīt, norādot uz dzīvokļu īpašnieku atbildību.

2021. gada 12. februārī 9:15

Ņinai Preiļos pieder dzīvoklis baraku tipa vienstāva mājā, ko pagājušā gadsimta 70. gados cēla kā kopmītnes vietējā siera rūpnīca darbinieku izmitināšanai. Mājas bēniņos, pie nama iznākot no pazemes, cauri dzīvokļiem stiepjas pilsētas ūdensvads. Mājai otrā pusē tas iznāk no bēniņiem un turpina stiepties tālāk. Ūdensvads vairākkārt plīsis tieši virs Ņinas dzīvokļa. Ūdens šaltis divas reizes nopludinājušas mitekli 2019. gada vasarā un rudenī, trešoreiz ūdensvads plīsa šā gada janvārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: EKRĀNUZŅĒMUMS

Šogad ūdens gāzies virsū Ņinas mammai, sirmgalvei, kura tobrīd gulējusi gultā. Ņina dīvainā kārtā ir pateicīga Covid-19 pandēmijai, kas janvārī ļāva atrasties netālu no sava īpašuma un mammas – strādāja no dzimtās pilsētas, nevis atradās darbavietā Rīgā. Tāpēc varēja laikus ierasties un operatīvi reaģēt – sākt novērst plūdu sekas pašas spēkiem, kā arī uzreiz sazināties ar avārijas dienestu. 2019. gadā gan mājās abās plūdu reizēs neviena nebija. Par ūdenskritumiem dzīvoklī paziņojuši kaimiņi. Saimnieki ieradušies, kad miteklim jau bija nodarīta pamatīga skāde.

Ņina
bezspēcīga cīņā ar plūdiem dzīvoklī

Janvārī mammīte satraukumā zvanīja, izdzirdot, ka plīst ūdensvads. Viņa nesaprata, kas notiek! Viņa vecs cilvēks. Mēs ar lupatām un spaiņiem skraidījām pusotru stundu! Es biju tā piekususi! Man sāpēja mugura!

Ņina stāsta, ka pēc pirmajām divām noplūdēm 2019. gadā izmetusi vairākas plūdos sabojātas mēbeles, kā arī ieguldījusi līdzekļus dzīvokļa remontā. Finansiāli un ar darba rokām, uzņemoties atbildību par notikušo, palīdzējis arī pašvaldības komunālais uzņēmums SIA “Preiļu saimnieks”. Arī pēc janvāra plūdiem dzīvoklī Ņina gaida, ka uzņēmums uzņemsies atbildību par notikušo un kompensēs skādi. Sieviete baidās, ka pēc plūdiem varētu būt sapuvuši griesti un grīda.

Visvairāk par visu Ņina cer, ka saremontēs ūdensvadu, kas stiepjas bēniņos virs dzīvokļa, jo ir pārliecināta, ka plūdi nākotnē ir neizbēgami.

Raidījumam “Bez Tabu” SIA “Preiļu Saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks norādīja, ka, lai gan mājā iestiepjas pilsētai piederošs ūdensvads, par tā uzturēšanu kārtībā posmos virs dzīvokļiem esot atbildīgi dzīvokļu īpašnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Mūrnieks
SIA “Preiļu Saimnieks” valdes priekšsēdētājs

Viņa ir privatizējusi dzīvokli. Tas ir mājas ūdensvada posms. Pilsētai pieder ārējie tīkli līdz mājai. Šeit runa ir par iekšējiem tīkliem. Ir jātaisa visu tīklu kapitālais remonts. Ir cilvēki, kuri tur ir dzīvojuši. Uzkrājuma nauda, lai atjaunotu, ir mīnusā. Tur jau neviens neko nav maksājis.

Mūrnieks norāda, ka kopš 70. gadiem, kad manu cēla kā kopmītnes strādniekiem, vietējā siera rūpnīca, vēlāk citi saimnieki iekšējās komunikācijās nav ieguldījušies. Tagad te apdzīvoti vien daži mitekļi, uzkrājuma remontdarbiem neesot.

Jānis Mūrnieks
SIA “Preiļu Saimnieks” valdes priekšsēdētājs

“Daudzi domā vēl kā pagājušā gadsimtā, kad visu darīja pilsēta. Kāpēc pašiem jālabo ūdensvads? Diemžēl laiki ir pamainījušies.”

Taujāts, par kādiem līdzekļiem apsaimniekotājs iesaistījies plūdu seku likvidēšanā Ņinas dzīvoklī, ja reiz noraida, ka ūdensvads virs viņam mitekļa ir apsaimniekotāja kompetencē, un norāda, ka namam nav uzkrāta nauda remontdarbiem, Mūrnieks stāsta, ka uzņēmums nācis pretī, izrādot labo gribu.

Jānis Mūrnieks
SIA “Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs

Tā kā māja ir mūsu apsaimniekošanā, sataisījām. Ieguldījām tikai un vienīgi no apsaimniekošanas maksas, tāpēc šobrīd māja ir “mīnusā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm