“Man ir bail!!” Rīdzinieci satrauc elektrība nama koplietošanas telpās

Rīdziniece Marina aptuveni 30 gadu par savām mājām dēvē dzīvokli Saulkalnes ielā. Tomēr nesen piedzīvotās nebūšanas met šaubu ēnu pār ēkas likteni.

Elektrības raustīšanās, tad “izsisti korķi”… Un tā vairākas reizes. Marina vispirms vēršas pie apsaimniekotāja – galvaspilsētas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks”, taču sazvanītais darbinieks klienti naski pārfutbolē pie “Latvenergo”. Ar to spēle nebeidzas, novirzot iedzīvotājas raizes “Sadales tīkliem”. Riņķa dancis beidzās ar to, ka visas pretenzijas jāvērš pret apsaimniekotāju.

2022. gadā gandrīz četri simti ugunsgrēku jeb katra piektā ugunsnelaime notikusi elektrības likstu dēļ, turklāt dzīvību zaudējuši 17 cilvēku. Un šis ir otrs izplatītākais negadījumu iemesls aiz neuzmanīgas apiešanās ar uguni, apliecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas prezidents Vitolds Peipiņš uzsver, ka Marinas gadījumā nama apsaimniekotājam jau sen vajadzējis uzņemties atbildību par elektroinstalācijas stāvokli koplietošanas telpās un arī attiecīgi rīkoties.

“Rīgas namu pārvaldnieks”

Elektroinstalācijas un izolācijas pretestības mērījumu veikšana jau ir iekļauta uzturēšanas darbu plānā, taču šai pozīcijai ir jāveido finanšu uzkrājums. Šobrīd mājas pilnvarotās personas kopīgi ar pārvaldnieku plāno ēkas kompleksu atjaunošanu, kuras ietvaros tiks risināts arī koplietošanas telpu elektroinstalāciju jautājumu. Ja tomēr dzīvokļu īpašnieki vēlas izvirzīt prioritāri kādu citu remontdarbu, tad lūgums sazināties ar pārvaldnieku, pieņemt kopības lēmumu par šo darbu veikšanu un norādīt finansējuma avotu.

Marina raizējas, – ja mājas renovācijas projekta dokumentu sagatavošana noies greizi, arī cerības par elektroinstalācijas remontu izdzisīs.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm