“Man liek nomirt un nosmakt smogā!” Ķīmiskās tīrītavas dēļ Torņakalna iemītnieki iedzīvojušies veselības problēmās

2021. gada 31. augustā 19:31

Jau kopš vasaras sākuma Torņakalna iedzīvotāji regulāri gaisā jūt nepatīkamas smakas, kuru dēļ neesot iespējams atvērt mājas logus un izvēdināt telpas. Vietējie uzskata, ka pie vainas kaimiņos esošā ķīmiskā tīrītava.

Zītare
vēlas elpot svaigu gaisu

Acis asaro, deguns tek, rīkles gals ir jēls, visu laiku ir jāklepo! Atnāk ciemiņi, viņi arī nevar pie manis uzturēties ilgāk par piecpadsmit minūtēm. Saka, ka labāk iet staigāt pa ielām!

Situācija ar minēto ķīmisko tīrītavu ir aktuāla jau vismaz četrus gadus, kad iedzīvotāji pirmo reizi vērsās pie raidījuma “Bez Tabu”, ziņojot par neciešamajām smakām. Torņakalna iedzīvotāji stāsta, ka pēc sižeta parādīšanas ēterā situācija patiesi uzlabojusies, bet kopš Jāņiem atkal smakas jūtamas. Iedzīvotāju mērs ir pilns. Kundze par ikdienas aizkulisēm, dzīvojot blakus drēbju tīrītavai, stāsta anonīmi – nesen nolēmusi ķerties pie situācijas risināšanas un taisnā ceļā devusies uz “Neretu”, tomēr vadības attieksmi raksturo kā ne pārāk pretimnākošu. “Ķīmiskā tīrītava piedraud, tāpēc es negribu atklāt savu identitāti, lai man nebūtu jācieš,” stāsta mājas iemītniece.

Iedzīvotāji smaku raksturo kā ļoti kodīgu, ķīmisku. Zītare dzīvo pirmajā stāvā, kas interesanti, otrā stāva kaimiņi smakas jūtot mazāk. Vēl nesen pie kundzes mitinājušies arī bērni, bet diemžēl tieši nepatīkamo smaku dēļ viņi pieņēmuši lēmumu pārcelties! Valsts vides dienestā norāda, ka šogad saņemtas divas sūdzības – nevienā no gadījumiem nav konstatēta neatbilstošu materiālu dedzināšana.

Kalvis Avotiņš
Valsts vides dienesta pārstāvis

Lielākā daļa sūdzību, kas saņemtas, ir saistītas ar dūmu emisijām, kuras rada katliekārtas. Iepriekšējos periodos ir apstiprinājusies neatbilstošu materiālu dedzināšana, bet tas ir bijis laika periodā līdz 2020. gadam.

“Neretā” apgalvo, ka nekādas normas nav pārkāptas – uzņēmuma pārstāvis uzskata, ka apkārtnē izdalās dūmu smaka, kas veselībai nekaitējot.

Ķīmiskās tīrītavas “Nereta” pārstāvis

Šī epopeja velkas jau gadu gadiem. Tur ir viens konkrēts cilvēks [kas ziņo]. Mums ir uzstādīts multiciklons, arī malka ir pilnīgi tīrs koks. Tā mēs strādājam, visas atļaujas un pārbaudes ir izietas. Darbojamies atbilstoši B kategorijai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm